استاندار لرستان تاکید کرد: لزوم تقویت باورهای خوب عشایری و سنتی

on .

استاندار لرستان بر لزوم تقویت باورهای خوب و مناسب عشایری و سنتی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی صبح دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید از این فضا در راستای حل مشکلات فرهنگی استان استفاده کنیم، اظهار کرد: فرهنگ عمومی مجموعه ارزش‌ها، باورها و عقاید یک جامعه است. از این رو باید در این جلسه فرهنگ و باورهای محلی را بررسی کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه رفتارهای محلی گاهی اوقات اجبارهایی برای جامعه ایجاد می‌کند، افزود: جامعه عشایری و سنتی ما با خود باورهایی دارد که بخشی از آن خوب است و باید آن را تقویت کرد، مانند فرهنگ تعاون و همکاری که در جوامع سنتی به شکل بسیار خوبی در کشت و کار و ساخت و ساز وجود داشت.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه فرهنگ عمومی باید شیوه‌های تقویت کارهای درست جامعه سنتی را بررسی کند، گفت: بخش دیگر فرهنگ محلی در بحث شیوه‌های عزاداری و رسومات عروسی مشکلات اساسی دارد که باید در این جلسات مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به مناسبت‌های مهم روز ۱۳ آبان مانند تبعید حضرت امام (ره)، شهادت دانش‌آموزان و تسخیر لانه جاسوسی که هرکدام بحث‌ها و تحلیل‌های خاص خود را دارد، بیان کرد: نامگذاری روز ملی استکبارستیزی خیلی با مسما است و باید با همکاری تمامی سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان تلاش کرد تا مقدمات لازم برای حضور اقشار مختلف مردم در این روز را فراهم کنیم.

دکتر خادمی خاطرنشان کرد: اکنون که در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هستیم نباید تنها به ارائه خدمات بسنده کرد چراکه مناسب نیست.

وی افزود: ما باید سعی کنیم فلسفه، بحث‌های نظری و پایه‌های انقلاب اسلامی را به درستی تحلیل کنیم که دلایل و اهداف انقلاب اسلامی چه بوده و تاکنون به کدام خواسته‌ها دست پیدا کرده‌ایم.

استاندار لرستان گفت؛ این یک فرصت خوب است که پایه‌ها و فلسفه انقلاب اسلامی را برای جوانان، دانش آموزان و دانشجویان تحلیل کنیم و همچنین باید آن را در تریبون‌های آزاد تعمیم‌بخشی کرد تا آنان بهتر با انقلاب اسلامی آشنا شوند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.