نماینده ولی فقیه در لرستان: محیط زیست لرستان بعنوان سرمایه ای ملی باید دیده شود

on .

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به ظرفیت های استان در منابع طبیعی و محیط زیست گفت: محیط زیست این استان یکی از ظرفیت های مهمی استان است که بعنوان سرمایه ای ملی باید دیده شود.آیت الله سید احمد میرعمادی روز یکشنبه درنشست شورای اداری استان که با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد اظهار داشت: استان لرستان از نظر محیط زیست بی نظیر است ما در کشور منظره های زیبای طبیعی و آبشارها و کوههای چشمگیر و چشم نواز مانند لرستان کم داریم.
وی اضافه کرد سال های اخیر توجه خوبی به محیط زیست صورت گرفته و در شرایطی که جنگل و مراتع در حال ار بین رفتن بودند از زوال آنها جلوگیری شده است.
امام جمعه خرم آباد همچنین گفت: امروز باید تلاش شود با تلاش محیط بانان و با مشارکت مردم این سرمایه و این نعمت بزرگ خدادای حفظ شود.
وی با بیان اینکه هر کدام از درختان بلوط سرمایه ای عظیم هستند اظهار داشت: برای حفاظت آنها باید تلاش کرد و همه در برابر محیط زیست باید احساس مسئولیت داشته باشند.
آیت الله میرعمادی افزود: این محیط طبیعی را نباید تخریب کرد و بسیاری از این تخریب اعم از تصرف در رودخانه ها صورت می گیرد که باید این مساله مورد توجه قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت اربعین گفت: اربعین یکی از صفات مومن است و بعد دیگر اهمتی اربعین استمرار نهضت ظلم ستیزی امام حسین (ع) است.
آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه قیام امام حسین (ع) سه اصل اساسی داشته است گفت: اصل اول دعوت به راه راست و در مسیر خداوند بوده است و اصل دیگر آن اصل ظلم ستیزی و مبارزه با استکبار بوده و اصل دیگری ، بیداری و روشنگری است.
امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امام حسین (ع) جان خود را در راه خدا داد تا مردم از جهالت رهایی پیدا کنند گفت: یکی از ثمرات جمهوری اسلامی بیداری جهانی بوده است.
وی گفت: در شرایط جهل و نادانی مردم ، افرادی که صلاحیت ندارند روی کار می آیند و فساد و تباهی حاکم می شود.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان تصریح کرد: موضوع شفافیت که از سوی مقام معظم رهبری مطرح می شود در واقع یک ضرورت است تا بتوان بر مشکلات و گرفتاری ها و فساد پیروز شد.
وی گفت: با شفاف سازی اعتماد و همراهی مردم بیشتر شده و در عین حال باعث می شود مشارکت مردم درمسائل مختلف سیاسی و اجتماعی و اقتصادی بیشتر شود.
آیت الله میرعمادی با بیان اینکه شفافیت جلوی سو استفاده از قدرت را می گیرد گفت: مردم خود نظارت عمومی پیدا می کنند و مانع از فساد می شوند و این مساله مورد تاکید مقام معظم رهبری است.
نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه نظام و حکومت مال مردم است گفت: اطلاع رسانی و آگاهی و نشان دادن توانمندی ها و نشان دادن و یادآوری خیرخواهانه مشکلات نیز باید مورد توجه باشد.
وی گفت: در نظام اسلامی مدیریت باید همراه با شفافیت و نظارت باشد.
امام جمعه خرم آباد با تاکید بر ارتباط بین مردم و مسئولان گفت: از ویژگی های دیگر نظام اسلامی،مردمی بودن مسئولان است و مردم احساس کنند مسئولان در کنارشان هستند.
وی در دیدار با رئیس سازمان محیط زیست که در محل بیت امام جمعه برگزار شد نیز گفت: مردم باید در حفاظت از محیط زیست مشارکت داشته باشند و این مشارکت و حفاظت از محیط زیست باید بصورت حراست از جنگل ها، پاکسازی محیط زیست و ممانعت از آلودگی آب و هوا صورت گیرد.
امام جمعه خرم آباد گفت: باید در راستای حفاظت از طبیعت، تالاب ها، رودخانه ها و مراتع تلاش کرد و با این اقدامات مانع از تغییرات اقلیمی شد.
وی گفت: در استان لرستان باید حفظ درختان بلوط مورد نظر باشد و این طبیعت خدادادی نعمت بزرگی است که باید قدر آن را دانست.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.