‍ دکتر مرادپور: توسعه و تولید گل باعث طراوت روح و نشاط انسان می شود

on .

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر احمد مرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در مراسم افتتاح دومین جشنواره گلهای داوودی باغ گیاه شناسی زاگرس خرم آباد اظهار داشت:بیشترین خواص دارویی را در بین گلها گل داوودی دارد، زیرا این گیاه سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است.
وی افزود: توسعه و تولید گل علاوه بر تولید ثروت باعث طراوت روح و نشاط انسان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تاثیر گلها بر روی روحیات و احساسات مردم بر کسی پوشیده نیست، یادآور شد: وقتی که شخصی بیمار می شود ما برای بهبود و عیادت او گل می‌بریم، زیرا تحقیقات نشان می دهد که کسی که با گل سر و کار دارد، می تواند شاداب و بانشاط باشد.
وی گفت: مطالعات نشان داده است کسانی که گل و گیاه را پرورش میدهند از تمرکز بالاتری برخوردارند زیرا گلها اکسیژن تولید کرده و سلول ها را شارژ می کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان یادآور شد: توسعه و تولید گل در لرستان یک امر مهم و ضروری است از این رو باید روی این امر مهم بیشتر کار شود.
دکتر مرادپور گفت: کسانی که با گل و گیاه سر و کار دارند از احساس و آرامش خاصی برخوردار هستند از این رو تولید و توسعه گل در استان لرستان می‌تواند در بحث امید مردم به زندگی و جذب گردشگر تاثیرگذار باشد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.