معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان: دفاع از مراکز ثقل کشور را مهمترین هدف پدافند غیرعامل عنوان کرد.

on .

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان حبیب‌الله خجسته‌پور صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروی انتظامی به مناسبت گرامی‌داشت هفته پدافند غیرعامل ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن رحلت پیامبر گرامی اسلام و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا(ع) از تمام کسانی که در امر راهپیمایی اربعین حسینی یاری‌گر زائرین امام حسین(ع) بوده‌اند تشکر کرد و گفت: پدافند غیرعامل موضوعی که به تعبیر مقام معظم رهبری برای یک زمان خاص نبوده و یک اصل همیشگی است، از این رو همه ما در زندگی شخصی و کاری و اداره همواره باید به اصول پدافند غیرعامل پایبند باشیم.

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین موضوعات پدافند غیرعامل دفاع از مراکز ثقل کشور است که در درون یا حریم جوامع شهری قرار دارند بنابراین وظیفه ذاتی پلیس و نیروی انتظامی تامین امنیت و دفاع از این مراکز است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه از دیگر اصول پدافند غیرعامل شناسایی تهدیدات نرم در حوزه‌های مختلف سایبری، زیستی و اقتصادی است، گفت: امروزه دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران تغییر رویکرد داده‌ و به جای حمله‌های سخت و جنگ نظامی به برنامه‌های نرم‌افزاری و حملات نرم روی آورده‌اند.

خجسته‌پور خاطرنشان کرد: دشمنان با استفاده از ابزاری به نام فضای مجازی می‌خواهند بین گروه‌های مختلف قومی و اجتماعی ایران اختلاف‌افکنی کرده و امنیت جامعه را به خطر بیاندازند.

معاون استاندار لرستان با اشاره به نقش بی‌بدیل نیروی انتظامی در شناسایی و کنترل تهدیدات اضافه کرد: در راستای جلوگیری از اختلاف افکنی در جامعه ایران اسلامی نیروی انتظامی در قامت پلیس فتا و سایر پلیس‌های تخصصی در امر شناسایی تهدیدات نرم پای کار هستند و اشراف خوبی بر فضای مجازی و سایبری دارند.

وی عنوان کرد: امروزه جوانان ما در معرض خطرات نرم قرار دارند و وظیفه همه ما صیانت از سلامت جسمی روحی، روانی و اجتماعی آحاد جامعه به ویژه جوانان این مرز و بوم است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به تهدیدهایی که ممکن است شبکه‌های زیر ساختی ما را مورد هجوم قرار دهند، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و سایر نهادها باید آمادگی کامل را داشته باشند تا در کنار نیروی انتظامی امنیت جامعه ایران اسلامی را تامین کنند.

وی پدافند غیرعامل را در طول ایام سال در راستای دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی ایران ضروری دانست.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.