‍ ‍ معاون استاندار لرستان خبر داد: استقرار دفتر ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در شهرستان دلفان

on .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: دستگاه‌ها با مدیریت جهادی در طرح توسعه شهرستان دلفان شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور سه‌شنبه در جلسه شورای اداری دلفان ضمن تکریم و معارفه فرمانداران سابق و جدید این شهرستان با اشاره به خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران طی ۴۰ سال اخیر در نقاط مختلف کشور اظهار کرد: به‌دلیل محرومیت‌ها، فقر و عقب افتادگی تاریخی و از طرفی مخالفت و دشمنی با آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی در طول چهار دهه اخیر موانعی را سد راه پیشرفت و توسعه ایران قرار گرفت.

وی افزود: با وجود این دشمنی و کینه‌توزی‌ها نظام جمهوری اسلامی توانست خدمات خوبی را به مردم به خصوص مناطقی مانند این شهرستان که دورتر از مراکز حکومتی بود؛ ارائه دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه سال جاری مصادف با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است، گفت: ما به دوران تکامل جمهوری اسلامی ایران رسیده‌ایم، بنابراین در کنار رشد ارزش‌های والای دینی، مذهبی و انقلابی که از برکات نظام جمهوری اسلامی بوده توجه به خدمات این چند سال ضروری است.

وی ادامه داد: کسانی که امکان تحقیق، پژوهش و بررسی را دارند مقایسه ظاهری از خدماتی که در طول این چهار دهه به نقاط مختلف کشور در حوزه‌های مختلف زیرساختی عمرانی و اقتصادی ارائه شده است؛ داشته باشند.

وی افزود: منکر ضعف‌های خود نیستیم اما در کنار این نارسایی‌ها خدمات خوبی انجام شده است که این خود حاصل حمایت مردم در درجه اول و تلاش و عملکرد مسئولین قوای مختلف در طول این چهار دهه بوده است.

خجسته‌پور با اشاره به نص صریح قانون اساسی که یک نماینده عالی برای دولت تحت عنوان فرماندار تعریف کرده است، خاطرنشان کرد: فرماندار مطابق قانون، وظیفه هماهنگی بین متولیان امور مختلف که در شهرستان فعالیت دارند و نظارت بر عملکرد مدیران دستگاه‌ها را بر عهده دارد.

وی در ادامه افزود: در صورتی که فرماندار بتواند این دو موضوع هماهنگی و نظارت را با استفاده از علم و تجربه خود انجام دهد عامل خیر و برکت و توسعه آن شهرستان خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با تشریح عملکرد قابل قبول فرماندار پیشین دلفان گفت: وی با استفاده از تجربه بالای خود توانست چهار انتخابات سالم که هر کدام به تنهایی می‌توانست محملی برای انشقاق و ناامنی شوند را با موفقیت برگزار کند.

وی در ادامه افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی و تحولات سیاسی اخیر کشور و تخصیص اعتبارات پایین حوزه‌های عمرانی در دلفان اتفاقات خوبی رخ داد که می‌توان به اجرای طرح پیشرفت و آبادانی آن به عنوان یکی از ۱۰ شهرستان محروم کشور، اشاره کرد.

خجسته‌پور تصریح کرد: با تلاش و پیگیری‌های استاندار به زودی بنیاد برکت به نمایندگی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) دفتر خود را در این شهرستان دایر می‌کند که امیدواریم باعث رشد و توسعه آن شود.

وی مهمترین بحث این طرح را اجتماعی بودن آن دانست و گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید با مدیریت جهادی و در نظر گرفتن سه مولفه انجام کار علمی مبتنی بر عقل و عشق به خدمت در این طرح مشارکت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ضمن شرح رزومه کاری و مدیریتی فرماندار جدید این شهرستان اظهار کرد: فرماندار باید تعامل با تمامی مسئولین و گروه‌ها را در دستور کار خود قرار دهد و از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد، احزاب و تشکل‌های سیاسی، بانوان و جوانان در راستای توسعه پیشرفت و خدمت به مردم استفاده کند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.