‍ ‍ دکتر مرادپور در جلسه ستاد بحران شهرستان پلدختر: پلدختر استعداد بحران را دارد/ برخورد مناسب با بحران خسارت را کاهش می دهد

on .

به گزارش خبرنگار ما از پلدختر، دکتر احمدمرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار که ساعت 5بامداد امروز به اتفاق مدیرکل بحران وارد پلدختر شدند، در جلسه ستاد بحران این شهرستان گفت: بحران طبیعی است و خاص کشور ما و استان ما نیست، از این رو برخورد مناسب با بحران خسارات را کاهش می دهد.
وی افزود: از همه عزیزانی که دیشب زحمت کشیدند بویژه فرماندار و شهردار پلدختر تشکر می کنم زیرا برای کاهش خسارت در این شهرستان وقت گذاشتند.
وی افزود: پلدختر استعداد بحران را دارد، زیرا در خروجی آب های استان قرار گرفته و مستعد سیل و سیلاب است.
دکتر مرادپور گفت: آمادگی برای مدیریت بحران مستلزم آگاهی از آسیب ها و ضعف هاست.
وی افزود: جاده ارتباطی خرم آباد _پلدختر شب گذشته در سه نقطه به علت ریزش بسته شده بود و اگر جاده را راهداری نمی بست شاید خسارت جانی ایجاد می کرد.
وی افزود؛ از راهداری و پلیس راه استان در مدیریت بحران و بازگشایی جاده خرم آباد به پلدختر تشکر می کنم.
دکتر مرادپور افزود: سایت مسکن مهر پلدختر از حیث جانمایی و ساخت و رعایت اصول مهندسی ایراد دارد و به همین دلیل در معرض سیلاب است و با هر بارشی آب وارد منازل مردم می شود و طبقه های همکف آن نیز به جای پارکینگ به منزل تبدیل شده است.
وی افزود: کانال مسکن مهر از حیث جانمایی دارای اشکال است زیرا جهت آب ۹۰درجه تعبیه شده و خطر آفرین است و باید این مسیر اصلاح شود.
این مسئول گفت: هر ساختمانی که آسیب دیده بود، ساختمان هایی بودند که در جهت مسیل و خروجی آب های سطحی ساخته شده است.
وی افزود: دیوار ساحلی کشکان در دو نقطه مشکل جدی دارد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.