‍ استاندار لرستان: طرح جامع مطالعاتی رفع ترافیک ورودی خرم‌آباد در دستور کار قرار گرفته است

on .

استاندار لرستان بر لزوم جمع‌آوری میادین فروش دام‌ زنده حومه شهر خرم‌آباد تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در بازدید و بررسی مشکلات ترافیکی ورودی خرم‌آباد در منطقه آرامستان خضر، با بیان اینکه چند مشکل اساسی وجود دارد، اظهار کرد: اولین مشکل، ترافیک سنگین مقطعی است که روزهای پنج‌شنبه به علت حضور مردم برای زیارت قبور ایجاد می‌شود. ظاهراً تغییرات در طرح ترافیکی این منطقه، به‌جای بهبود شرایط کار را سخت‌تر کرده است.

وی افزود: راه‌حل رفع نهایی ترافیک این منطقه در درازمدت امکان پذیر است. همچنین طرح مطالعاتی برای رفع این مشکل در دستور کار قرار گرفته و ما باید تلاش کنیم که طی یک بازه زمانی کم نسبت به رفع ترافیک منطقه اقدامات لازم صورت گیرد.

استاندار لرستان جمع شدن آب‌های سطحی در این مسیر را از دیگر مشکلات عنوان کرد و گفت: متاسفانه کانال آب‌های سطحی این منطقه با رودخانه ارتباطی ندارد.

وی ادامه داد: برای دفع آب‌های سطحی منطقه کانال آب را باید به سمت رودخانه هدایت کنیم.

دکتر خادمی وجود دام فروش‌های زنده در اطراف جاده را به عنوان یک مشکل جدی مطرح کرد و افزود: فاضلاب این دام‌ها با آب‌های سطحی ناشی از باران به سمت جاده سرازیر شده و باعث به وجود آمدن نوعی آلودگی در محیط می‌شود که بسیار برای مردم مضرتر است.

وی تصریح کرد: بودن دام زنده در نزدیکی شهر و کشتار غیرمجاز در این محیط به لحاظ بهداشتی قابل پذیرش نیست و باید نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام جدی شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.