‍ معاون استاندار لرستان: بخش خصوصی حلقه مفقوده حفظ محیط زیست است

on .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان با تاکید بر اینکه بخش خصوصی حلقه مفقوده حفاظت از محیط زیست است گفت: بخش خصوصی و سرمایه گذار اهلیت دار و دلسوز محیط زیست می تواند از حیات وحش تولید پول و ثروت داشته باشد.


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان به نقل از ایرنا، احمد مرادپور روز دوشنبه در جلسه کارگروه کنترل و پیشگیری بیماری های حیات وحش که با حضور مدیر کل حیات وحش سازمان محیط زیست کشور در دفتر معاونت عمرانی برگزار شد اظهار داشت: بخش خصوصی می تواند با ورود به قرق های محیط زیست از همین منابع تولید ثروت کند ضمن اینکه حفاظت کننده و دلسوز محیط زیست و حیات وحش هم باشد.
وی افزود: استان لرستان در زمینه حیات وحش بسیار مستعد بوده و با توجه به اینکه 80 ذرصد این استان کوهستانی است ، لرستان در زمینه بسیاری از گونه های حیات وحش در شمار استان های شاخص کشور است.
مراد پور با اشاره به افزایش شمار برخی گونه های حیات وحش در لرستان گفت: این اتفاق مطلوبی است که بدون شک حاصل تلاش تک تک محیط بانان است که با تلاشی و علاقه ای فراوان در این حیطه مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: لرستان در زمینه برخی گونه های پرندگان شامل خشک زی و کنارآبزی در کشور رتبه دوم را دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان با بیان اینکه نگهداری از حیات وحش کار دشواری است گفت: این وظیفه صرفا بر عهده محیط زیست نیست بلکه سایر دستگاهها باید در آن همکاری داشته باشند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.