‍ معاون استاندار مطرح کرد: ۳۷ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی در اختیار بنیاد شهید لرستان

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار لرستان گفت: ۳۷ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی بنیاد شهید هنوز جذب نشده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان به نقل از تسنیم ، گودرز امیری ظهر امروز در جلسه شورای مشاوران امور ایثارگران دستگاه‌های اجرایی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزاری شد اظهار داشت: گروهی از ایثارگران کارمند و شاغل هستند که رابطین یا مشاوران مدیران دستگاه‌های اجرایی رسیدگی و پیگیری می‌کنند و در شورای هماهنگی امور ایثارگران مباحث مربوط به آن‌ها مطرح می‌شود و اگر مواردی قابل‌رفع باشد، مرتفع می‌شود.

وی افزود: اگر درجاهایی قوانین و مقررات مشکل دارد مشاوران ادارات باید این قوانین و مقرراتی که ایراد دارد را به کمیته نظارت بر اجرای قوانین و مقررات ارسال کنند و اگر نیاز است حتی با امضای استاندار برای رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور ارسال کنیم.

معاون استاندار لرستان بابیان اینکه در راستای هزینه‌های درمانی نیز استاندار لرستان نامه‌ای برای رئیس‌جمهور ارسال کردند عنوان کرد: جهاد کشاورزی بالغ‌بر چهار الی پنج میلیارد تومان هزینه درمان ایثارگران و استانداری بالغ‌بر یک و نیم تا دو میلیارد تومان هزینه می‌کند ولی درجاهایی دستگاه‌های اجرایی دیگر از هزینه جاری‌شان امکان‌پذیر نیست.


وی بیان کرد: در بحث استخدام، جاهایی که مجوز قانونی باشد حتماً دستگاه‌های اجرایی باید رعایت کنند، استاندار این موضوع را طی نامه‌ای به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده و حتی برخی دستگاه‌ها به‌صورت شرکتی می‌خواهد نیرو بگیرد این دستورالعمل را لحاظ کنند.

امیری تصریح کرد: در راستای اشتغال در حال حاضر 37 میلیارد تسهیلات حمایتی در اختیار بنیاد شهید است که این اعتبارات هنوز جذب نشده است و اگر شرایط برای افراد مهیا است هدایت و راهنمایی شوند تا وارد این چرخه شوند.

وی خاطرنشان کرد: این روزها بحث کوچک کردن دولت، محدودیت اعتبار و هزینه و عدم صدور مجوزهای استخدامی بحث‌هایی مطرح است و جای اینکه روی بحث استخدام‌ها فکر کنیم روی بحث کارآفرینی و سرمایه‌گذاری فکر کنیم.

معاون استاندار لرستان گفت: اگر فرزندان و خانواده شهدا و ایثارگران اتحادیه و تعاونی تشکیل دهند و در قالب کارآفرینی و ایجاد واحدهای تولیدی فعالیت کنند، این روزها تسهیلات خوبی در سطح استان وجود دارد و ازلحاظ اعتباری منابع خوبی در راستای حمایتی، اشتغال روستایی، اشتغال فراگیر، رونق، مشاغل خانگی داریم.

وی اظهار داشت: تسهیلات متعددی در استان وجود دارد که اگر تعاونی‌های مربوط به خانواده شهدا نیز پای‌کار بیایند این قول را می‌دهیم برای یارانه سودشان از کمک‌های فنی و اعتباری نیز استفاده کنیم.

امیری بابیان اینکه در بحث توسعه و کشت گیاهان دارویی و یا کشت درختان مثمر در اراضی شیب‌دار جهاد کشاورزی و منابع طبیعی در این راستا کمک می‌کنند افزود: اگر هرکدام از ما به کارهای قانونی خود عمل کنیم به‌طورقطع مشکلات قابل‌رفع است، نباید ذهن مردم را به سمت نکات منفی هدایت کنیم، خدمات برجسته‌ای در استان انجام‌شده و باید در کنار همدیگر تحلیل و ارزیابی داشته باشیم و سیاه نمایی نکنیم که مردم را نسبت به انقلاب بدبین کنیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.