مرادپور: هیچگونه خلا قانونی برای مناسب سازی در لرستان وجود ندارد

on .

به گزارش روابط عمومی استانداری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: شهرداری ها می توانند موارد عدم رعایت مناسب سازی را به عنوان سد معبر تلقی کرده و با پیگیری این مهم نسبت به جمع آوری آن اقدام نمایند.

احمد مرادپور روز یکشنبه در جلسه ستاد مناسب سازی که با حضور مشاور وزیر کشور و استاندار لرستان در محل استانداری این استان برگزار شد، گفت: برخی مدیران اعتبارات تعمیر و تجهیزات را جدا از موارد مناسب سازی می دانند که برای رفع این مشکل باید عنوان مناسب سازی در تفاهم نامه های مالی لحاظ شود.
وی گفت: با انجام این مورد، راحت تر می توان اعتبار مورد نیاز برای مناسب سازی مکان های اداری را جذب و هزینه کرد.
 مرادپور جلسات و مصوبات ستاد مناسب سازی استان را امیدوارکننده دانست و اظهار داشت: پیشنهاد می شود دانشگاه علوم پزشکی بیمارستان های دولتی و مطب های شخصی را نظارت کرده و با همکاری نظام پزشکی، روند مناسب سازی این اماکن را ظرف 6 ماه رصد و نتیجه را اعلام کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اضافه کرد:نقشه های ساخت وساز باید توسط سازمان نظام مهندسی تایید شود، در هنگام ساخت نیز با نظارت این سازمان از تغییر در نقشه جلوگیری می شود و در نهایت نیز شهرداری ها با توجه به گزارش نظام مهندسی پایان کار صادر می کنند.
مرادپور گفت: با توجه به این مراحل، خلا قانونی برای اجرای مناسب سازی وجود ندارد.
وی ادامه داد: نباید مشکل نبود اعتبار را برای برخی اقدامات بهانه کرد همانطورکه در مناسب سازی نیز باید اعتقاد قلبی مدیران به این مهم نهادینه شود.
وی تصریح کرد: سیستم های اداری نیز باید در حد امکان از آسانسورهای استاندارد استفاده کرده و در غیراینصورت از روش های کم هزینه برای مناسب سازی محیط استفاده نمایند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.