‍ استاندار لرستان تاکید کرد: استفاده از روش‌های مشارکتی و بانک‌ها برای تامین منابع مالی

on .

استاندار لرستان گفت: پرداخت بدهی‌ دستگاه‌های دولتی به شهرداری‌ها یکی از راه‌حل‌های رفع مشکلات آنها است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی شامگاه پنج‌شنبه در همایش شهرداری‌های استان که با حضور دکتر جمالی‌نژاد معاون عمرانی وزارت کشور در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: شهرداری‌ها به جای اینکه به مسائل اجتماعی، فرهنگی و یا بحث‌های اقتصاد کلان فکر و کار کنند به دلیل دغدغه پرداخت حقوق کارکنان و مشکلات مالی، به مسائل عمرانی عادی شهرها و تنظیف شهری که از کارهای سنتی آنان است؛ می‌پردازند.

وی در ادامه با بیان اینکه بزرگترین معیار شهرداری‌ها در حال حاضر پرداخت حقوق کارکنان و حفظ وضعیت کنونی است، افزود: این بدترین شرایطی است که وجود داشته و نیاز به راه‌حل‌های انقلابی دارد.

دکتر خادمی پرداخت بدهی‌های دستگاه‌های دولتی به شهرداری‌ها را یکی از راه‌حل‌های رفع مشکلات آنها دانست و گفت: اگر بتوان در بودجه سال آینده فرآیندی تعریف کرد که بدهی برخی از دستگاه‌های دولتی به شهرداری‌ها از طریق اوراق و... در قانون بودجه حل تعریف شود مقداری از مشکلات شهرداری‌ها در کوتاه‌مدت حل می‌شود.

مقام عالی رتبه استان گفت: اگر بتوانیم منابع را از فرآیندهای اداری شورای برنامه‌ریزی و دستگاه‌ها آزاد کنیم نتیجه‌ بهتری کسب خواهد شد.

وی تصریح کرد: طبق گزارش برخی فرمانداری‌ها، با پولی که از طریق ارزش افزوده به روستاهای بدون دهیار و عشایر پرداخت شده کارهای بسیار با ارزشی صورت پذیرفته و نتیجه بهتری داشته است.

دکتر خادمی ادامه داد: اگر ارزش افزوده در قالب تفاهم‌نامه با شهرداری‌ها منعقد شود که در مقابل آن چند پروژه اجرا شود، می‌توان در حوزه عمرانی درصدی از این پول را صرف کارهای عمرانی کرد.


وی بیان کرد: از آنجا که در کشور ارزش افزوده بر اساس جمعیت توزیع می‌شود و استان‌های کوچک به دلیل اینکه خیلی از خریدهای دولتی خود را از مرکز و یا استان‌های بزرگتر انجام می‌دهند بهتر است علاوه بر سهم جمعیتی، در مناطق کمتر توسعه یافته نیز سهمی اختصاص داده شود.

استاندار لرستان با تاکید بر حرکت به سمت روش‌های جدید تامین منابع مالی گفت: روش‌های سنتی کار که از منابع پولی دولت و یا ظرفیت پیمانکاران استفاده می‌شد تمام شده است و باید از روش‌های جدید مشارکت و یا بانک‌ها استفاده کرد.

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.