معاون استاندار لرستان: انقلاب اسلامی برای موضوعات ارزشی به وجود آمد

on .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بر لزوم حرکت به سمت نوآوری برای از بین بردن ناامیدی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب الله خجسته پور عصر شنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی استان بیان کرد: با استفاده از فرصتی که تحت عنوان دهه فجر و همچنین چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به وجود آمده باید به سمت نوآوری حرکت کنیم تا این فضای توأم با ناامیدی که در سطح جامعه وجود دارد را از بین ببریم.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی را باید از بعد زمانی و بعد شیوه و روش در نظر گرفت، اظهار کرد: از بُعد زمانی سه مقطع را باید مد نظر داشت؛ اول اینکه باید فعالیت‌های ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی را به صورت مقایسه‌ای دهه به دهه در حوزه کاری خود به طور دقیق اطلاع رسانی کنیم.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی باید فعالیت‌های دولت تدبیر و امید را از سال ۹۲ تاکنون در حوزه‌های خود بیان کنند تا مردم از عملکرد دولت مطلع شوند.

وی با توجه به مقطع سوم، بُعد زمانی را به پروژه‌هایی که در ایام دهه فجر افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شوند؛ عنوان کرد.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان همچنین سه شیوه خبری، تحلیلی و هیجانی یا امید آفرینی را امسال در ایام دهه فجر ضروری دانست و بیان کرد: در شیوه خبری که اطلاع‌رسانی با رعایت اجزای خبری در آن به طور مرسوم رعایت می‌شود اما در شیوه تحلیلی که بیشتر مورد تاکید است تحلیل آمار و ارقام به صورت خلاصه و فشرده کار می‌شود؛ همچنین روش سوم اطلاع‌رسانی ایجاد امید در جامعه با استفاده از کلیپ‌های شاد است که باعث جذب بیننده می‌شود.

وی تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای انتشار اخبار اگر بتوانیم بُعد زمانی و شیوه اطلاع رسانی را رعایت کنیم با استفاده از فضای مجازی، فرصتی در اختیار ما قرار داده شده و ممکن است بخشی از این فضای یأس و ناامیدی در جامعه را به امید و امید آفرینی تبدیل کنیم.

وی گفت: با توجه به اینکه دو روز پایانی دهه فجر مصادف با ایام فاطمیه است باید این فجر فاطمی را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که برنامه‌های شاد خود را تا قبل از این ایام تنظیم و اجرا کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی مدیون خون شهدا است، خاطرنشان کرد: در ایام دهه فجر لازم است بیشتر برنامه‌ها را به زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا معطوف کنیم.

وی افزود: یکی از برنامه‌هایی که باید به صورت جدی مدنظر قرار بگیرد دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و رسیدگی به مشکلات آنان است.

خجسته پور اظهار کرد: استفاده از فضای نمازهای جمعه در ایام دهه فجر برای اطلاع رسانی از اقدامات نظام و دولت، فرصتی خوب است.

وی با تاکید بر اینکه بین دستگاه‌های اجرایی و آموزش و پرورش در این ایام یک نوع ارتباط برقرار شود، تصریح کرد: در افتتاح پروژه‌های کلیدی و مهم استان به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا دانش آموزان که مولود این انقلاب و نظام هستند در قالب اردوهای یک روزه در این افتتاحیه‌ها شرکت کنند.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به تعبیری فقط برای رفاه به وجود نیامد بلکه برای موضوعات ارزشی بود، از این‌رو در حوزه‌های ارزشی و ایثارگری که جوانان ما برای حفظ این انقلاب از خود نشان دادند برنامه‌ریزی داشته باشیم.

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.