سیل مغلوب مدیریت ،تدبیر و تلاش ستاد بحران دلفان

on .

حاشیه نگاری خبرگزاری صدا و سیما در دلفان از سیل شب گذشته در نورآباد

سیل شب گذشته با تلاش مدیریت ستاد بحران ، شهرداری و دیگر عوامل عضو ستاد بحران بخوبی مدیریت گردید و با اقدامات مناسب خوشبختانه جریان سیل موفق به نفوذ به خیابان های اصلی شهر نشد و خسارت به اماکن مسکونی و تجاری به حد اقل رسید.

خبرگزاری صدا و سیما در دلفان برای پوشش خبری این حادثه شب گذشته در کنار عوامل دخیل بود و آنچه تقدیم مخاطبان میگردد مشاهدات خبر نگار این خبرگزاری از تلاش و فعالیت های دلسوزانه این عزیزان است .

تلاش فرماندار دلفان در مدیریت و هماهنگی دستگاههای عضو ستاد قابل تقدیر بود انصافا وی در این بحران عملکرد خوبی از خود نشان داد.

 ستاد بحران با توجه به هشدارها جدی هواشناسی در آمادگی کامل قرار داشتند و جهت ایجاد هماهنگی چندین جلسه در فرمانداری دلفان تشکیل گردید و با تمهیدات پیش بینی شده رییس ستاد بحران همگی دستگاههای عضو ستاد بحران در آمادگی کامل و آماده اجرای ماموریت بودند .

باران آمد ، آرام
آرام ، تداوم و شدت گرفت ، رودخانه های گچینه و باد آور جانی تازه گرفتند به یاد ایام خوش گذشته خروشان گردید و صدای موزیک جریان آب گوش ها را نوازش می داد .

عقربه های ساعت، ساعت 23 را نشان می داد که انگار گچینه مغرور گشته و هوس طغیان در سرداشت. خبرگزاری صدا و سیما با انتشار عکسی سرریز شدن آب در گچینه را اعلام میکند .

با تداوم بارش اعضای ستاد بحران در فرمانداری حاضر می شوند اخبار و جسته و گریخته از برخی خسارات و نگرانی شهروندان به گوش میرسد اما نگرانی جدی همچنان طغیان رودخانه گچینه است .

شکی نیست شب گذشته شبی آرام برای بهمنی رییس ستاد بحران نبود .تمامی امکانات شهرستان بسیج شده اند حتی فرماندار درخواست برخی وسایط مورد نیاز را برای پیشگیری و مقابله باسیل را از مرکز استان دارد که خوشبختانه به موقع اعزام می شوند .

 اقدامات به موقع رییس ستاد بحران دلفان موجب گردید اقدامات مناسبی در جهت کنترل سیلاب و هدایت روان آب ها در نقاط حادثه خیز و محدوده پل ارتباطی منصورآباد انجام گرفت .

با سریر شدن آب از دهانه پل منصورآباد کارگران و رانندگان وسایط نقلیه لودر و گریدرها با تمام وجود فعالیت میکردند .

با ایجاد سیل بند و تلاش رانندگان لودر و گریدر آب سرریز شده از این پل جریان آب هدایت و انتقال می یافت .

به هرروی این تلاش ها تا حدود ساعت سه بامداد ادامه داشت. آری شب گذشته انسانهای از جنس ایثار و مهربانی بیدار ماندند تا شهروندان آرام بخوابند.

به تمامی زحمت کشان شب گذشته که اوضاع را مدیریت نمودند بخصوص فرماندار ،معاونین فرماندار ،شهردار و نیروهای شهرداری،بخشدار مرکزی و بخصوص کارگران زحمت کش و دیگر عوامل دستگاههای عضو ستاد بحران خسته نباشید می گوییم .

 دست تک تک کارگران و رانندگان عزیز و دوست داشتنی که در شب گذشته آرام و قرار نداشتند تا شهروندان آسوده باشند می بوسم .

 به هرروی تلاش عزیرانی که شب گل کاشتند و با تلاش عاشقانه خود مانع خسارت های جدی به شهروندان شدند و درزیربارش باران و شرایط نامساعد جوی عاشقانه تلاش می کردند ارزشمند است .

با این تلاش ها سیل در نورآباد مغلوب مدیریت ،همدلی ستاد بحران دلفان شد و ستاد بحران سرافراز از این آزمون سربلند بیرون آمد .
دست مریزاد ......

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.