‍ معاون عمرانی استاندار لرستان: خسارت 203میلیارد تومانی به پل ها و تاسیسات لرستان در سیل اخیر/ خسارت صدرصدی به 1210واحد شهری و روستای لرستان

on .

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان در جلسه اعضای شورا و شهردار خرم آباد که به ریاست استاندار لرستان و حضور مهندس امیری معاون اقتصادی استاندار در استانداری برگزار شد، ضمن تقدیر از همه عوامل امدادرسانی به ویژه نیروهای آتشنشانی و خدمات شهری عنوان کرد: اگر حضور به موقع این نیروها نبود قطعا شاهد تلفات جانی در سیل اخیر بودیم.
وی با بیان اینکه نیروهای آتشنشانی و خدمات شهری با دست خالی و جانفشانی تمام افراد گرفتار شده در سیل را نجات دادند، گفت: اعضای شورای شهر خرم آباد باید با همدلی و اتحاد و برنامه ریزی در کنار شهردار بوده و به فکر رفع مشکلات شهر باشند.  مرادپور به عدم حضور برخی از اعضای شورای شهر خرم آباد در جلسات معاونت عمرانی استانداری انتقاد کرد و افزود: بنده اعتقاد دارم که هیچ دوره ای به اندازه این دوره اینقدر ارتباط معاون عمرانی استاندار با اعضای شورا وجود نداشته لذا باید در کنار هم با اتحاد و همدلی به فکر رفع مشکلات شهر باشیم.
وی در ادامه بخشی از خسارتهای سیل اخیر را تشریح و عنوان کرد: در سیل 9بهمن جاری 203میلیارد تومان خسارت به تاسیسات لرستان وارد شده است.
وی افزود: 101میلیارد تومان به زمینهای زراعی و کشاورزی، 110واحد شهری و 1100واحد روستایی صدرصد خسارت و باید بازسازی شوند.
وی عنوان کرد: 1030واحد شهری و 1800واحد روستایی نیازمند به تعمیرات هستند.  مرادپور گفت: 905 واحد شهری و525 واحد روستای اموالشان صددرصد از بین رفته است.
وی افزود: 157دستگاه خودرو در استان خسارت دیده اند که از این تعداد 152خودرو مربوط به خرم آباد هستند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان گفت: طبق کارهای کارشناسی توسط تیم کارشناسان آب منطقه ای لرستان در سیل اخیر 570مترمکعب دبی آب در ثانیه در رودخانه خرم آباد بوده که این میزان از دوره بازگشت 100ساله بیشتر بوده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.