افتتاح و کلنگ‌زنی سه پروژه مهم در خرم‌آباد

on .

استاندار لرستان از آغاز عملیات اجرایی سد زیبا محمد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی صبح جمعه در ادامه افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های ایام مبارک دهه فجر خرم آباد در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: طرح های بیشتری در خرم آباد داریم که آماده افتتاح و یا کلنگ زنی است اما به دلیل اینکه بتوانیم از امتیازات بیشتری استفاده کنیم با حضور مقامات ملی افتتاح خواهند شد.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز ۳ پروژه مهم در این شهر افتتاح و کلنگ‌زنی شد، افزود: سالن ورزشی کبدی در یکی از مناطق حاشیه‌ای خرم‌آباد افتتاح شد، این منطقه استعدادهای ورزشی خوبی به ویژه در این رشته ورزشی دارد که توانسته‌اند به تیم ملی راه پیدا کنند.

استاندار لرستان با اشاره به کلنگ‌زنی پروژه آب‌رسانی شهرک صنعتی شماره ۳ و لاستیک‌سازی خرم‌آباد، بیان کرد: به لحاظ نوع و جنس کار این طرح بسیار ارزشمند است، چراکه به‌منظور حمایت از سرمایه‌گذاران انجام می‌شود.

وی هزینه احداث پروژه لاستیک سازی را بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ما نیز در قبال آن به عنوان وظیفه استانی به سرمایه‌گذار قول داده‌ایم که‌ مطابق پیشرفت کاری آب مورد نیاز آنها را تامین کنیم و این طرح امروز کلنگ‌زنی شد.

از دیگر طرح هایی که امروز پیگیری شد، آغاز عملیات اجرایی سد زیبا محمد بود.

دکتر خادمی خاطر نشان کرد: احداث این سد یکی از خواسته‌های تاریخی مردم این منطقه است که خوشبختانه با همراهی و پیگیری‌های نمایندگان محترم مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی توانسته‌ایم آن را که از ردیف‌های اجرای خارج شده بود به مدار بودجه برگردانیم.

وی افزود: مبالغی را در سال۹۸ و ۹۷ برای این سد تامین اعتبار می کنیم، امروز نیز پیمانکار انتخاب شده و علی‌رغم اینکه پروژه قبلا کلنگ‌زنی شده به منظور شروع عملیات اجرایی در این مکان حضور پیدا کرده‌ایم.

استاندار لرستان با بیان اینکه کار سدسازی زمان‌بر است و منابع کشور نیز محدودیت است، تصریح کرد: باید به دنبال سایر روش‌های تامین منابع مالی باشیم و از مشارکت بخش های خصوصی بیشتر استفاده کنیم تا کار سریع‌تر انجام شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.