شناسایی 76 میلیارد تومان طرح برای واگذاری

on .

استاندار لرستان گفت: در واگذاری طرح‎ها تنگ‎نظری و رقابت‎های داخلی کنار گذاشته شود.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، دكتر سید موسی خادمی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه طراحی سامانه رصد پروژه‎های کلیدی استان اقدام موثری است که می‎توان با آن به صورت ماهیانه پروژه‎ها را رصد کرد، افزود: همچنین میزان اعتبار و پیشرفت فیزیکی این طرح‎ها قابل بررسی است.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات پروژه‎ها باید به صورت مستمر در این سامانه وارد شوند، اظهار کرد: این کار می‎بایست در اسرع وقت پیگیری شود.

خادمی اقدام سازمان جهاد کشاورزی در خصوص ایستگاه‎های پمپاژ آب را قابل تقدیر عنوان کرد و گفت: همچنین برای موزه آب پیگیری‎های زیادی به عمل آمده است که این موارد جزو پروژه‎های کلیدی استان هستند؛ باید هر چه سریع‎تر اطلاعات در سامانه تکمیل‌‎تر و دسترسی به وضعیت آنها راحت‎تر شود.

استاندار لرستان بیان کرد: دستگاه‎ها آخرین وضعیت پروژه‎ها را در سامانه وارد کنند تا طی هفته آینده که جلسه دیگری تشکیل می‎شود اطلاعات دقیق‎تری در دست داشته باشیم.

وی به هدف‎گذاری انجام شده توسط دولت اشاره کرد و گفت: قرار است هر چقدر که پروژه داریم معادل 30 درصد آنها طرح‎های عمرانی واگذار شوند که در این رابطه 76 میلیارد شناسایی شده است.

خادمی با بیان اینکه شرایط واگذاری راحت‎تر شده و دستگاه‎ها نباید مانع این کار شوند، ادامه داد: در این خصوص رویکرد ارگان‎ها باید تغییر کند و تنگ‎نظری و رقابت‎های داخلی کنار گذاشته شود.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در مناطق محروم این آمار به 80 درصد نیز رسیده و می‎توانیم به سرمایه‎گذار تخفیف بدهیم.

وی اظهار کرد: دستگاه‎ها اعلام کنند امسال چه اقداماتی انجام داده‎اند و برنامه آنها برای ماه‎های آینده چیست تا چنانچه مشکلی وجود دارد در جهت رفع آن اقدام کنیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.