‍ استاندار لرستان: توجه به جوانان یک فرصت خوب برای کشور است

on .

استاندار لرستان تشکیل مجمع مشورتی جوانان استان را گامی مهم عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی چهارشنبه در همایش معرفی دستاوردهای یک دهه فعالیت مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: نگاه جامعه به بحث جوانان تا چندی پیش به جای اینکه یک فرصت و سرمایه عظیم تلقی شود به دلیل مشکلات ازدواج، اشتغال، مسکن و... جوانان آن را یک تهدید می‌دانستند.

وی با اشاره به نگاه راهبردی و با بصیرت مقام معظم رهبری که از ویژگی‌های منحصر به فرد است، بیان کرد: ایشان این نوع نگاه را عوض کرد و جوانان را پیش برنده و فرصتی در کشور عنوان کرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه این حرکت از سال‌ها پیش شروع شده است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری به جوانان دیگر کشورها نیز توجه دارد چراکه دین اسلام فطری و جهان‌گیر خواهد شد.

وی ادامه داد: بنابراین رهبر معظم انقلاب با پیام به آنها شروع کرده‌اند و اوج حرکت در بحث توجه به جوانان و جوان گرایی در اعلامیه جدیدی بود که طی 22 بهمن خطاب به جوانان صادر کردند و در این بیانیه مطالب خیلی مهمی در خصوص جوانان فرمودند.

دکتر خادمی گفت: واقعیت این است اگر ما اداره کشور را به جوانان واگذار نکنیم نخواهیم توانست آن را به درستی اداره کنیم.

وی ادامه داد: این اشکالی است که در سیستم وجود دارد به ویژه اینکه انقلاب را که با هم شروع کرده‌ایم می‌خواهیم تا آخر دست خودمان بماند در صورتی که این دیگر جواب‌گو نیست.

مقام عالی رتبه استان با اشاره به اینکه این کار را به طور عملی مقام معظم رهبری به اجرا درآورده است، افزود: دولت تدبیر و امید و جناب آقای روحانی رییس جمهور نیز تاکید دارند که امور به دست جوانان سپرده شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه نماینده محترم ولی فقیه در استان حضرت آیت‌الله میرعمادی این پیام را بهتر از دیگران دریافت کرده است، خاطرنشان کرد: وی از 10 سال پیش مجمع مشورتی جوانان را در استان تشکیل دادند که تا کنون منشا آثار خوبی بوده است.

وی افزود: راه‌اندازی تشکل‌ها، اجرای برنامه‌های مذهبی، کارآفرینی، فرهنگی و هنری، برگزاری جلسات مشورتی با مدیران برخی از دستگاه‌های اجرایی استان از اقدامات مجمع مشورتی جوانان بوده که قطعا آثار مثبتی بر توسعه استان خواهد داشت.

دکتر خادمی با اشاره به اینکه موضوع توجه به جوانان به عنوان یک فرصت خوب برای کشور را باور داریم، گفت: از فرصت این مجمع و نهاد که در استان تشکیل شده است استقبال می‌کنیم و نهایت استفاده و بهره برداری را خواهیم برد.

استاندار با تاکید بر اینکه لرستان از استان‌های جوان کشور و دارای ظرفیت بالایی در این زمینه است، اظهار کرد: جوانان این استان متفاوت هستند و در صحنه‌های مختلف دفاع مقدس نشان دادند که در رتبه بندی مناطق از استان‌های اول است.

وی ادامه داد: بنابراین جوانان لرستان ثابت کرده‌اند که در صحنه‌های حساس جنگ اقتصادی، شبیخون فرهنگی، جنگ نظامی و... می‌توانند رتبه بالایی در کشور کسب کنند.

دکتر خادمی تشکیل مجمع مشورتی جوانان را توسط نماینده محترم ولی فقیه در استان را گامی مهم در جهت نشان دادن توانایی جوانان و به ظهور رساندن قوه آنان دانست که به زودی شاهد تاثیر آن بر توسعه استان خواهیم بود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.