‍ استاندار مطرح کرد: مطالعه ۴۵۰ روستای لرستان

on .

استاندار لرستان از تصویب ۱۰ طرح صنعتی و گردشگری در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین بحث‌هایی که در این جلسه مطرح شد تامین و تعیین کاربری برای تعدادی از طرح های تولیدی و خدماتی استان بود.

 وی ادامه داد: ۱۵ طرح در حوزه صنعتی و گردشگری مطرح شد که ۱۰ مورد در این شورا به تصویب رسید.

 استاندار لرستان بیان کرد: در راستای مراقبت از زمین‌های کشاورزی و منابع طبیعی و در عین حال ایجاد فرصت برای کارآفرینان تحویل زمین یا تغییر کاربری را مشروط به شروع عملیات اجرایی در یک بازده زمانی مشخص کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه ما به عنوان تسهیل‌گر و ر چگونگی عملکرد کارآفرینان و سرمایه‌گذاران نظارت خواهیم کرد، افزود: کارآفرینان اگر در یک بازده زمان‌بندی مشخص عملیات اجرایی خود را شروع نکنند مجوز آنها باطل خواهد شد.

 دکتر خادمی با اشاره به برنامه ششم توسعه گفت: استان‌های مختلف باید ۵ هزار روستا را تا حد تعریف اشتغال‌های خرد مورد مطالعه قرار دهند.

وی با بیان اینکه سهمیه لرستان در سال ۹۶ و ۹۷ حدود ۴۰۰ روستا کرده‌اند، افزود: تا به‌حال ۳۰۵ روستا مورد مطالعه قرار گرفته است.

 وی با ابراز امیدواری از اینکه این تعداد تا پایان سال به ۴۵۰ روستا خواهد رسید، گفت: این در حالیست ۵۰ روستا بیش از سهمیه‌ای که برای استان ما تعیین شده مطالعه خواهد شد.

 استاندار لرستان افزود: این مطالعات پایه‌ای خواهد شد برای فعالیت‌های بعدی در روستاها از جمله پرداخت تسهیلات و سایر کارهایی که انجام خواهد گرفت.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.