‍ استاندار لرستان مطرح کرد: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فرصتی برای توسعه یافتگی

on .

استاندار لرستان گفت: تنها راه رسیدن به توسعه تقویت دانش است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: تقویت دانش و شرکت‌های دانش‌بنیان و هموار کردن این مسیر، همچنین راه تبدیل یافته‌های علمی به داشته‌های تجاری و تولید انبوه تنها راه رسیدن به توسعه یافتگی است.

وی با بیان اینکه دنیا در حال انجام دادن این کارها است، افزود: امروزه به جز حرکت بر مبنای دانش راه دیگری برای رسیدن به توسعه وجود ندارد.

دکتر خادمی بیان کرد: خوشبختانه کشور ما زیرساخت‌های این موضوع ازجمله نیروی انسانی تحصیل‌کرده را دارد اما چون پرورش نیافته، وارد بازار نشده و به جای تبدیل به فرصت برای ما مشکلاتی به وجود آورده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه این فرصت به تهدید تبدیل شده و شاهد بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستیم، گفت: می‌توان از آنان برای توسعه‌یافتگی استفاده کرد.

وی مسیر اقتصاد دانش‌بنیان را راهکار توسعه‌یافتگی عنوان کرد و گفت: این اقتصاد را بی‌وزن می‌گویند چراکه ارزش‌افزوده بالایی دارد.

دکتر خادمی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم کشور و استان توسعه‌ پیدا کند باید این راه را دنبال کنیم و پیشران این مسیر هم دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمی و فن‌آوری هستند.

استاندار لرستان اظهار کرد: نسبت به کشور وضعیت مطلوبی نداریم و باید تحریک بیشتری از خود نشان دهیم که به عنوان مناطق کمتر توسعه یافته باید سرعتمان را بالا ببریم تا بتوانیم به سایر استان‌ها نزدیک شویم.

وی ادامه داد: اگر در این حوزه و فناوری‌های جدید باز هم غفلت کنیم یا نظام ملی از ما غافل شود ممکن است فاصله‌ای که در توسعه‌یافتگی زیرساخت‌ها، صنایع و... وجود داشت دوباره پیدا شود و نسبت به سایر استان‌ها شکل گیرد.

خادمی تصریح کرد: توسعه‌ای که در آن توازن وجود ندارد و رشد کاریکاتوری داشته باشد یک نوع توسعه نیافتگی است.

استاندار لرستان اضافه کرد: بخشی از این موضوع به ما برمی‌گردد و باید بیشتر تلاش کنیم و قسمتی نیاز است که در سطح ملی انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه باید محکم‌تر کار را دنبال کنیم، ادامه داد: باید از درون این احساس را به وجود بیاوریم که مستحق کمک هستیم تا تبدیل به جریان شده و اوضاع در استان با سرعت بیشتری پیش رود تا به استان‌های پیشرو در این زمینه تبدیل شویم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.