‍ ‍ سرپرست معاونت سیاسی استانداری لرستان: برجسته سازی شاخص های منفی باعث ایجاد نگرانی های اجتماعی می شود

on .

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: برجسته سازی های ناصحیح شاخص های منفی نگرانی های اجتماعی را افزایش می دهد.


به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان به نقل از ایرنا قاسم ولی زاده روز چهارشنبه در جلسه شورای سلامت در سالن جلسات استانداری لرستان بیان کرد: در صورت وجود چالش ها و مشکلات نباید بدون اطلاعات بزرگ نمایی کرد.
وی اظهار داشت: سازمان اجتماعی کشور در راستای رفع آسیب های اجتماعی با اعتبارات تعریف شده تشکیل شد و 90 درصد وزارتخانه ها در سطح وزیر عضو آن هستند و طرح تقسیم کار ملی برای کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی ایجاد شد.
ولی زاده ادامه داد: خودکشی، کودکان خیابانی، آسیب ها نوپدید از این موارد هستند که بیکاری،اعتیاد، حاشیه نشینی و سایر موارد بستگی به شیوع آسیب در استان های متفاوت در دستورکار قرار دارند.
سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری لرستان گفت: سال 95 از محل اعتبارات اجتماعی وزارت کشورحدود 10 میلیارد ریال در قالب تفاهم نامه های 2جانبه بین وزارت کشور و دستگاه مربوطه ابلاغ شد.
وی افزود: امسال این اعتبار به 50 میلیارد ریال افزایش داشته و 50 درصد اعتبار دستگاه ها تخصیص یافته و گزارش مرحله اول ارسال شده است.
ولی زاده اظهار داشت: لرستان هیچوقت استان نخست در آسیب اجتماعی خودکشی نبوده و در این مقوله سازمان اجتماعی کشور علاوه بر وظیفه ذاتی دستگاه ها اعتباراتی درنظرگرفته است.
وی افزود: برنامه های مقابله ای در سطح کشور اجرا شد و لرستان نیز بخشی از این موارد بود و اکنون لرستان نسبت به سال گذشته حداقل 12.5 درصد کاهش خودکشی داشته است.
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: استفاده از کباب پزهای تشعشعی پس از مطرح شدن در جلسه قبلی شورای سلامت و مطالعات و پژوهش های علمی لازم در راستای مضرات استفاده از زغال برای تهیه کباب در این جلسه تصویب شد.
وی با بیان اینکه بررسی این موضوع بحثی چند وجهی در راستای حفظ محیط زیست و سلامت افراد است، اظهار داشت: در این راستا کمیته ای با حضور مسئول بهداشت محیط،نماینده مجمع امور صنفی تشکیل شود و این موضوع باید به صورت تشویقی و فرهنگ سازی در دستور کار قرار گیرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.