دکتر سید موسی خادمی استاندار محترم در جلسه شورای اداری استان لرستان: فضا برای گفت‎وگو بخش خصوصی وجود دارد./ بحث‎هایی که از طرف بخش خصوصی مطرح شد؛ آنچه که در حوزه کاری آقای دکتر شریعتمداری و همکارانش است مساعدت خواهند کرد.

on .

 سفر امروز آقای شریعتمداری به استان لرستان را باید یک سفر تاریخی بدانیم./ در این سفر در برآورد اولیه بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه تعریف، کلنگ زنی و افتتاح شده است.

 امروز یک پروژه گاوداری با دو هزار راس افتتاح شد که این کار بسیار بزرگی بوده است، همچنین کلنگ لاستیک سازی بارز به زمین زده شد که این نیز کار بسیار بزرگی است همچنین مجتمع گردشگری در سد حوضیان در یکی از مناطق خوب و مستعد استان در الیگودرز نیز احداث می‎شود.

 فردا نیز یک طرح گاوداری با ۵ هزار راس عملیات احداث آن آغاز خواهد شد و کلنگ دو خانه امید نیز به زمین زده خواهد شد.

 مسئولان باید تلاش کنند که موانع اجرای طرح‌ها را برطرف کنند تا سرمایه‎گذار بدون دغدغه کارش را انجام دهد و طرح‌ها به دلیل کم کاری ما دچار توقف نشود.


 در خصوص تسهیلات روستایی و عشایری جزو استان‌های هستیم که در جذب منابع خوب عمل کرد اما تغییری در نرخ بیکاری به وجود نیاورده از طرفی بی‌‎ تاثیر هم نبوده است و کمک کرده وضع از این بدتر نشود.


 برآورد اولیه که از این طرح‌ها به عمل آمده 80درصد طرح‎ها در مسیر قرار گرفته‎اند ولی تعدادی از آنها هنوز به بهره‎برداری نرسیده و برخی دیگر از طرح‎ها نیز با افزایش قیمت‌ها روبه‌رو شدند که در عدد این طرح‌ها باید تغییر ایجاد شود.


 مدل توزیع اعتبارات بر اساس نرخ جمعیت و بیکاری بوده اما فرمول دقیقی برای استان ما نبوده چون جزو استان‎های با جمعیت روستایی بالا هستیم و در نرخ بیکاری جزء ۶ استان آخر هستیم که سهم ما باید بیش از این باشد.


 امید می‌رود این در توزیع جدید جبران شود و از مازاد سهمیه استان‎ها از محل توزیع نشده ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغال‎زایی در حوزه گردشگری، گیاهان دارویی و... اختصاص یابد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.