‍ معاون استاندار لرستان: جای نگرانی برای تامین کالاهای شب عید وجود ندارد

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و 

توسعه منابع استانداری لرستان گفت: برای تامین کالاهای اساسی شب عید در استان مشکلی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، گودرز امیری یک‌شنبه در همایش فصلی ائمه جمعه استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان برگزار شد، اظهار کرد: پس از خروج آمریکا از برجام و شروع تحریم‌ها جو روانی و بحث تنش‌های ارزی، نوسانات قیمت‌ها شروع شد.

وی گفت: به دنبال آن مشکل حمل و نقل و تامین کالاهای اساسی به‌وجود آمد که در بین مردم احساس کمبود اقلام مورد نیاز شد و بعضی از بازاریان اقدام به ذخیره سازی و احتکار کالا کردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تصریح کرد: افزایش قیمت‌ها و کاهش ارزش پولی کشور نقش موثری در بالا رفتن این جو روانی داشت.

وی در ادامه افزود: برای رفع این مشکلات از تمامی نهادها، دستگاه‌های اجرایی و پیمانکارانی که حس همکاری داشتند، کامیون‌های مورد نیاز را تامین کردند و نسبت به رفع کمبود کالاها اقدامات لازم صورت گرفت.

امیری با اشاره به دستور استاندار محترم مبنی بر تشکیل جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار، خاطر نشان کرد: این کمیته هر شب تشکیل و نظرات و پیشنهادات مختلف بررسی و تصمیمات لازم مصوب و اجرایی شدند.

وی با بیان اینکه هر روز شاهد ابلاغ دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های مختلف دولت بودیم، افزود: دشمنان در صدد خنثی کردن و تخریب این دستورالعمل‌ها بودند و دولت در مقابل مجبور به اصلاح آیین‌نامه‌ها می‌شد.

معاون استاندار گفت: برخی رسانه‌های داخلی تحت تاثیر رسانه‌های معاند در توسعه جو روانی و انتشار اخبار کذب در خصوص کمبود کالاهای مورد نیاز به طور خواسته یا ناخواسته اقدام می‌کردند که این باعث متشنج شدن بیشتر فضای اقتصادی شد.

وی با بیان اینکه پایه اقتصاد سیاست و پایه سیاست فرهنگ است، تاکید کرد: مردم در شرایط کنونی جنگ اقتصادی این دو مبحث را مد نظر قرار داده و از ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در خانه ممانعت کنند.

معاون اقتصادی استاندار اظهار کرد: در استان از تیر سال جاری 805 تن مرغ منجمد و 710تن گوشت منجمد توزیع شده است.

وی افزود: توزیع این اقلام طبق دستورالعمل به‌منظور ایجاد تعادل و تنظیم بازار است.

امیری عنوان کرد: مصرف گوشت در استان سالیانه 22 هزار تن است، این درحالیست که 27 هزار تن گوشت در لرستان تولید شده که 5 هزار تن آن به خارج از استان صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین در استان سالیانه 65هزار تن گوشت مرغ تولید می‌شود که 45 هزار تن آن در داخل مصرف شده و 20 هزار تن مازاد آن به سایر استان‌ها صادر می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با پیشنهاد اینکه در جلسات ستاد تنظیم بازار ائمه جمعه شهرستان‌ها حضور داشته باشند، بیان کرد: طی ایام پایان سال جاری و نوروز 98 در حوزه ذخیره سازی به دستور استاندار محترم در جلسه ستاد تنظیم بازار تمهیدات لازم اندیشیده شد و خوشبختانه کمبودی وجود ندارد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.