‍ معاون استاندار خبر داد: تهیه طرح ترافیک ویژه مرکز لرستان

on .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از تهیه طرح گردشگری برای جاذبه‌های استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، احمد مرادپور در جلسه ستاد خدمات سفر استان با بیان اینکه اقدامات زیادی انجام شده اما هنوز نواقصی وجود دارد، افزود: این موضوعات باید یک بار برای همیشه حل شوند.


وی بیان کرد: خیلی از سرمایه‌گذاری‌ها و خدماتی که ارائه می‌شود به دلیل نبود متولی از بین رفته و یا به سرقت می‌روند.


مرادپور تاکید کرد: تا زمانی که این طرح‌ها متولی و صاحبی نداشته باشند هدررفت سرمایه است و تنها هزینه‌ای را بر خود تحمیل می‌کنیم.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تصریح کرد: خیلی از جاذبه‌ها مانند پارک‌ها و آبشارها بعد از فصل گردشگری رها می‌شوند برای همین باید این موضوع را حل کرد.


وی با بیان اینکه چندین برنامه قرار است در استان اجرایی شود که در رونق گردشگری نقش بسزایی دارند، ادامه داد: قرار است برای تمامی جاذبه‌ها طرح و نقشه تعریف شده و بحث واگذاری آن‌ها حل شود که هم‌اکنون کار چند مورد آنها اوایل سال جدید آغاز خواهد شد.


مرادپور اضافه کرد: هم‌اکنون طرح گردشگری آبشار بیشه به بنیاد مسکن واگذار شده و در حال پیگیری است، طی سال آینده نیز یک مرکز فروش که با بافت منطقه هم‌خوانی داشته باشد در آنجا ایجاد خواهد شد.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بیان کرد: قرار است جهت اقامت گردشگران در این منطقه هتل و سوئیت نیز ساخته شود که بنیاد مسکن می‌تواند این کار را به بخش خصوصی واگذار کند.


وی از تعیین سرمایه‌گذار برای منطقه گردشگری آبشار نوژیان نیز اشاره کرد و گفت: امیدواریم سایر آبشارها و جاذبه‌ها نیز به همین روال واگذار شوند چراکه متولی طرح برای نگهداری آنها نیز جدی عمل می‌کند.


مرادپور با اشاره به اینکه واگذاری سایت‌های گردشگری مقداری از هزینه‌ها را می‌کاهد، ادامه داد: ساماندهی ورودی‌های شهرها نیز از دیگر موضوعاتی است که باید به آن پرداخته شود و این مهم مورد تاکید است.


معاون استاندار لرستان با بیان اینکه پروژه زیرگذر بهارستان باید ادامه پیدا کند چراکه هم‌اکنون ناقص است، گفت: باید حریم مبادی دیگر شهر خرم‌آباد نیز آزادسازی شود. طی سال آینده برای آنها برنامه‌ریز‌هایی صورت می‌پذیرد اما هم‌اکنون تمرکز بر روی جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی و تمیز کردن این ورودی‌هاست که تمامی دستگاه‌ها باید پای کار بیایند.


وی یکی از مشکلات مرکز استان را ترافیک عنوان کرد و با بیان اینکه ساخت و سازهای غیرقانونی حریم رودخانه مزید بر علت هستند، افزود: این‌ها خیانت و ظلمی هستند که به خرم‌آباد شده و باید این شهر را از معضل ترافیک نجات دهیم.


مرادپور از تعیین مشاور برای ارائه طرح جهت رفع ترافیک خرم‌آباد خبر داد و گفت: با اجرای این طرح مشکل شهر نیز حل خواهد شد.


این مسئول به اجرای طرح کمربندی از قبرستان فلک‌الدین تا آرامستان خضر اشاره کرد و افزود: با عملیاتی شدن این پروژه خیابان حافظ برای همیشه از موضوعات ترافیکی رها شده و می‌توان به عنوان بافت تاریخی از آن برای جذب گردشگر استفاده کرد.


وی تصریح کرد: هم‌اکنون مشاور این طرح نیز پای کار آمده و قرار است بعد از عید شروع کند.


مرادپور ایجاد جاده تفریحی_ گردشگری از غار کلدر تا غار گیلوران را طرح دیگری عنوان کرد که در دست پیگیری است و اضافه کرد: اقدامات زیادی در حال انجام بوده که در دست پیگیری هستند.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بیان کرد: سیل‌های چند وقت اخیر کارها را باعث شده که در روند انجام پروژه‌ها تاخیر به وجود آید اما حتما اجرایی خواهند شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.