لاریجانی: مردم نگران جبران خسارت نباشند

on .

لاریجانی: مردم نگران جبران خسارت نباشند

رئیس قوه مقننه گفت: مسئولان برنامه‌های ملی خود را چند روز لغو کنند و در لرستان مستقر شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، علی لاریجانی شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد بحران استان در سالن جلسات استانداری لرستان اظهار کرد: اکنون شرایط مردم لرستان به دلیل سیل اخیر بسیار ویژه است و ارزش دارد مسئولان از جمله معاونان وزرا که اینجا هستند برنامه های ملی خود را چند روز لغو کرده و در استان مستقر شوند.

وی افزود: اولین مساله استان راه و ارتباطات است که همچنان در برخی مناطق حل نشده و تا این مساله برطرف نشود نمی توان آب، برق و گاز را وصل کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با سازمان برنامه و بودجه برنامه ریزی می شود که منابعی در اختیار استاندارها قرار دهد تا برای هزینه های فوری صرف شود.

لاریجانی بیان کرد: لایروبی رودخانه ها به خصوص در خرم آباد و پلدختر مساله جدی است که با توجه به بارش های 20 فروردین و اردیبهشت باید فوری در دستور کار قرار گیرد تا آوردهای سیل در بستر رودخانه دوباره مشکل ایجاد نکند.

وی اضافه کرد: اگر لازم است از شهرداری های دیگر شهرهای کشور نیرو اعزام شود وباید تقسیم کار صورت گیرد و خدمات هر نهاد و دستگاه مشخص شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید توزیع لباس، غذا و چادر نظم پیدا کرده چرا که الان در تامین آنها مشکل نداریم اما توزیع چندان منسجم نیست.

لاریجانی با اشاره به ضرورت سد سازی افزود: برخی حرفی گستاخانه مثل وزیر خارجه بی مغز آمریکا گفته ببینید چقدر مسئولین استانی در این حادثه ناکارآمد بوده اند در حالیکه خودشان چند سال درگیر این واقعه بودند.

وی بیان کرد: هم اکنون شهرستان خرم آباد همچنان درگیر گل و لای است که باید به سرعت تمیز شود تا خاطره بد در ذهن مردم نماند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر شهرداری خرم اباد مشکل مالی دارد اعلام کنند تا شهر را از بهم ریختگی خارج کنیم چرا که اکنون پس از چند روز همچنان شهر تمیز و شرایط عادی نشده است.

لاریجانی اضافه کرد: در مورد بازسازی، به مردم خسارات زیادی از خانه، دام و کشاوری وارد شده که باید کاری کنیم نگرانی نداشته باشند و مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید داشتند.

وی گفت: مردم نگران بعد و جبران خسارت نباشند و اگر لازم باشد در مجلس مصوب می کنیم امکان مالی برای بنیاد مسکن و سایر بخش ها در نظرگرفته شود چون مردم زندگی خود را از دست داده اند و نگران هستند و رهبر انقلاب فرموده اند که مردم نباید نگرانی داشته باشند.

لاریجانی ادامه داد: ارائه بسته های 24 ساعته به مردم تعداد ترابری را زیاد و کار را سخت می کند که بهتر است یک ماهه بدهند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.