استاندار لرستان خبر داد : صدور کارت شناسایی برای سیل‌زدگان

on .

استاندار لرستان با بیان اینکه آب شهر پلدختر معمولان امروز وصل می‌شود، گفت: اختلال موجود در توزیع اقلام بین سیل‌زدگان پلدختر برطرف و برای آنان شناسنامه صادر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، موسی خادمی امروز جمعه در شهرستان پلدختر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مردم می‌خواهیم که به سیل‌زدگان کمک کنند، چون برخی از افراد در جریان این حادثه تمام خانه و زندگی خود را از دست داده‌اند و حتی لباس مناسبی برای پوشیدن ندارند.

وی با اشاره به اختلالی که در توزیع کمک‌ها ایجاد شده، افزود: در توزیع کمک‌ها متأسفانه بعضی از افرادی که کمک‌ها را دریافت کرده‌اند نیازمند نبوده یا اصلاً متعلق به مناطق سیل‌زده نبوده‌اند، این ایراد بزرگی است که به افراد مستحق کمک نرسد.

استاندار لرستان عنوان کرد: تصمیم گرفتیم مناطق سیل‌زده را شناسایی کنیم و با برآورد میزان خسارت و آمار دقیق سیل‌زدگان برای جمعیتی که دچار مشکل شده‌اند کارت شناسایی و شناسنامه صادر کنیم که مشخص شود چه‌کسی سیل‌زده است و خدمات می‌گیرد تا بر اساس شناسنامه امکانات دریافت کنند، بنابراین از فردا صبح روند توزیع به این شکل است.

وی با بیان اینکه طبق گزارش‌های شرکت آب‌ و فاضلاب، امروز آب پلدختر وصل می‌شود، اضافه کرد: با وصل‌شدن آب پلدختر مشکل برق، گاز و مخابرات این شهرستان هم برطرف می‌شود.

خادمی گفت: در حال حاضر اولویت ما در پلدختر خاک‌برداری است ولی یکی از مشکلات ما این است که در آن منطقه به‌دلیل ازدحام جمعیت نمی‌توانیم کار خود را به‌درستی انجام دهیم، بنابراین از مردم می‌خواهیم که با ما همکاری کنند تا دستگاه‌ها کار خود را شروع کنند.

استاندار لرستان در رابطه با شهرستان معمولان خاطرنشان کرد: نیروهای تخصصی در جاده دسترسی معمولان از طرف افرینه مشغول به کارند. 

خادمی با اعلام اینکه گاز معمولان وصل‌شده، اظهار داشت: برق چاه دارای مشکل بود که اگر برق چاه آب وصل شود آب معمولان هم امروز وصل می‌شود.