در دیدار رییس سازمان دامپزشکی کشور با استاندار لرستان اعلام شد: آمادگی دامپزشکی برای اعزام نيروهاي واكنش سريع از پنج منطقه كشور

on .

رییس سازمان دامپزشکی کشور در شهرستان پل دختر با  استاندار لرستان دیدار و به اتفاق از وضعیت آسیب های سنگین وارد شده سیل در منطقه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی استانداری لرستان؛ دكتر علیرضا رفيعي پور، رییس این سازمان به محض بازگشت به تهران از اجلاس سلامت آبزیان سازمان جهانی بهداشت دام OIE در کشور شیلی، عصر دیروز شنبه 18 فروردین 98 به دیدار و بازدید از وضعیت شهرستان پل دختر و روستاهای تخریب شده این شهرستان شتافت و در جریان دیدار با موسی خادمی استاندار لرستان، برای اعزام نيروهاي واكنش سريع دامپزشکی از پنج منطقه كشور اعلام آمادگي کرد و افزود: اكيپ هاي عملیاتی دامپزشكي مورد نياز از ساير استانها به منطقه آسيب ديده اعزام خواهند شد.
رفیعی پور با بیان اینکه تجهیزات، سم، دارو و سایر نهاده های دامپزشکی مورد نیاز به این منطقه ارسال و پرداخت غرامت به دامداران خسارت دیده نیز از امروز شروع خواهد شد، اعلام کرد: وزیر جهاد کشاورزی دستور پرداخت غرامت را صادر نموده است رفیعی پور در ادامه اعلام نمود در هر  منطقه هر گونه تلفاتی برای دام و طیور اتفاق افتاده، سریعا عملیات بهداشتي دامپزشکی در آنجا شروع شده است چرا که هرگونه تعلل در این مورد می تواند بهداشت انساني را به جدیت تهدید نماید.
رییس سازمان دامپزشکی کشور هشدار داد: بعد از فروکش کردن اين بحران، احتمال شیوع بيماري شاربن در منطقه نیز به دليل فراهم شدن شرايط زندگي برای باکتری عامل این بیماری وجود دارد. بعلت اینکه باکتری شاربن که در شرايط سخت چندين سال بصورت اسپور یا شکل مقاوم باقی مي‌ماند در صورت فراهم شدن شرایط از جمله جابجایی خاک در حوادثی همانند سیل  شروع به تکثیر و شیوع بیماری می نماید بر این اساس واکسیناسیون علیه این بیماری در استان های درگیر سیل در حال انجام است.
رفيعي پور با بیان اینکه هر جا امكان دسترسي بوده و همكاران ما اطلاع يابند و یا مردم به همكاران ما اطلاع دهند، بلافاصله همكاران ما عمليات بهداشتی را انجام  خواهند داد افزود: پيش‌بيني به موقع و عملكرد سریع و گسترده همكاران ما در امر واكسيناسيون و سم پاشی و ضدعفونی مناطق درگیر تلفات دامی و مديريت بيماري‌های دامی، به پیشگیری از بروز بحران و جلوگیری از اشاعه انواع بيماري ها تا این لحظه کمک موثری نموده است.
دکتر خادمی استاندار لرستان ،نیز در این دیدار با بیان اینکه در جریان این فاجعه و مسائل بعد از آن بحث پيشگيري و مراعات بهداشت و درمان مباحث مهمي است، از سرعت عمل و تلاش شبانه‌روزی سازمان دامپزشکی  و اداره کل دامپزشکی استان لرستان در منطقه و امداد رسانی به دامداران استان قدرداني كرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.