استاندار لرستان: کمیته امداد نقش موثری در جبران خسارت سیل دارد

on .

استاندار لرستان گفت: کمیته امداد با مجموعه اقدامات خود در پیگیری و رسیدگی مشکلات افراد آسیب دیده از سیل در استان، نقش موثری در جبران خسارات سیل دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در شهرستان پلدختر در نشست با پرویز فتاح رئیس کمیته امداد کشور بیان کرد: حضور نهاد های انقلابی در کنار دولت سرعت خدمت رسانی و بازسازی مناطق سیلزده را افزایش داده است.
وی به گستردگی خسارات ناشی از سیل اشاره کرد و افزود: یشترین خسارات وارده مربوط به زیر ساخت های اصلی و منازل سیل زدگان در شهرستان های پلدختر، چگنی، نورآباد بوجود آمده است.
استاندار لرستان خواستار توجه کمیته امداد به مددجویان آسیب دیده از سیل در همه نقاط استان شد.
گفتنی است بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز برخی از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و 15 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.