استاندار لرستان: در کنار سیل‌زدگان خواهیم بود

on .

استاندار لرستان: در کنار سیل‌زدگان خواهیم بود

استاندار لرستان از برقراری تردد در جاده جایگزین پلدختر به خرم‌آباد خبر داد.


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده پلدختر اظهار کرد: هم‌اکنون جاده جایگزین در مسیر این شهرستان به مرکز استان برقرار شده است.

وی با بیان اینکه ارتباط تلفنی و اینترنت در این منطقه برقرار است، افزود: همچنین برق، آب و گاز پلدختر وصل شده و بخشی از شهر که سیل در آن رخ نداده حق استفاده از امکانات را ندارند چون سیل‌زده نیستند.

دکتر خادمی با بیان اینکه در بحث آذوقه مشکلی وجود ندارد، گفت: برای برخی از منازل که آسیب دیده‌اند شناسنامه امدادی صادر و چادر اسکان، پتو و وسایل گرمایشی داده شده است.

استاندار لرستان اضافه کرد: اجاره بها منزل هم برای برخی منازل که از بین رفته‌اند تا هر زمانی که بازسازی شوند پرداخت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: پاکسازی منازل و معابر نیز بخشی توسط نیروهای بسیج مردمی، سپاه و شهرداری تهران انجام شده و تا پایان هفته نیز به اتمام می‌رسد.

دکتر خادمی با اشاره به اینکه برخی از منازل لوازم خانگی خود را از دست داده‌اند، ادامه داد: در این خصوص مصوبه‌ای وجود ندارد اما وام معشیتی تصویب شده که برای این منظور پرداخت می‌شود.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در کنار سیل‌زدگان خواهیم بود و به آنها تا پایان کار کمک می‌کنیم، افزود: اولویت ما سیل‌زدگان و آنهایی که زندگی خود را از دست داده‌اند؛ است.