استاندار لرستان: اجاره بهاء منازل تخریبی در مناطق سیلزده لرستان پرداخت می شود

on .

استاندار لرستان گفت: اجاره بهاء خانوارهای مناطق سیلزده استان که منازل آنها تخریب شده پرداخت می شود.

سید موسی خادمی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با روابط عمومی استانداری لرستان بیان کرد: جاده ارتباطی پلدختر برقرار است و مسیر قدیم پلدختر مشکلاتی دارد که در آینده باید برطرف شود.
وی اظهار داشت: ارتباط تلفنی و اینترنت، برق، آب شهر و گاز وصل شده است.
استاندار لرستان افزود: تغذیه افراد سیلزده هیچ مشکلی ندارد و تعداد زیادی موکب و مطبخ راه اندازی شده و حدود 40 هزار وعده غذا طبخ می شود در حالی که پلدختر 30 هزار نفر جمعیت دارد.
وی ادامه داد: در حوزه اسکان، منازل برخی افراد به طور مختصر آسیب دیده که باید هرچه سریعتر اقدامات مرمتی آنها را انجام داد.
خادمی اضافه کرد: برخی باید تعمیرات کلی انجام دهند و تعدادی از منازل نیز تخریبی است که باید دوباره بازسازی شوند.
استاندار لرستان یادآور شد: برای تمام این افراد شناسنامه امدادی صادر شده و به همه این افراد چادر، پتو و چراغ داده شده یا در حال توزیع است.
وی افزود: معتمدان محلات شناسایی شده است و به افراد باقیمانده حدود 500 نفر شناسنامه داده می شود و خدمات لازم را دریافت می کنند.
خادمی اظهار داشت: منازل این افراد در حال پاکسازی است و برای منازل تخریب شده باید کانکس تهیه شود یا اینکه با توجه وضعیت محلی منازلی اجاره کنند.
استاندار لرستان در خصوص پاکسازی شهر و معابر نیز گفت: 6 گروه در حال پاکسازی شهر است و سپاه، ارتش، شهرداری تهران و بنیادمسکن تا جمعه این منازل را تمیز تحویل می دهند.
وی افزود: افرادی که لوازم منزل را دست داده اند باید وام معیشتی دریافت کنند و از طریق خیرین و دولت نیز تلاش های لازم خواهد شد.
استاندار لرستان در خصوص خسارت باغات و کشاورزی نیز گفت: افراد سیلزده را حمایت می کنیم.