استاندار لرستان: اولویت امداد با سیلزدگانی است که زندگی خود را از دست داده اند

on .

استاندار لرستان گفت: اولویت امدادرسانی و تامین آذوقه با سیلزدگانی است که زندگی خود را از دست داده اند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان،  سید موسی خادمی در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده پلدختر در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: اکنون جاده جایگزین در مسیر شهرستان به مرکز استان برقرار است.
وی گفت: ارتباط تلفنی و همچنین اینترنت در این منطقه برقرار است، برق، آب و گاز پلدختر وصل شده و بخشی از شهر که سیل در آن رخ نداده حق استفاده از امکانات را ندارند چون سیلزده نیستند.
وی افزود: در بحث آذوقه مشکل وجود ندارد، برای برخی از منازل که آسیب دیده اند شناسنامه امدادی صادر شده و به منازل چادر اسکان، پتو و وسایل گرمایشی داده شده است.
استاندار لرستان اضافه کرد: اجاره بها منزل برای برخی از منازل که ار بین رفته اند تا هر زمانی بازسازی شوند پرداخت خواهد شد.
خادمی بیان کرد: پاکسازی منازل و معابر نیز بخشی توسط نیروهای بسیج مردمی، سپاه و شهرداری تهران انجام می شود و تا پایان هفته نیز به اتمام می رسد.
وی با اشاره به اینکه برخی از منازل که لوازم خانگی را از دست داده اند گفت: در این خصوص مصوبه ای وجود ندارد اما وام معشیتی تصویب شده که در این خصوص کمک می شود.
استاندار لرستان با تاکید بر اینکه در کنار سیلزدگان خواهیم بود و به آنها تا پایان کار کمک خواهیم کرد افزود: اولویت ما سیلزدگان هستند و آنهایی که زندگی خود را از دست داده اند.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین ماه جاری رودخانه شهر و روستاهای مختلف لرستان طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد.
هم اکنون امدادرسانی هوایی و زمینی توسط استان و سراسر کشور در مناطق سیل زده در حال انجام است.
برآورد اولیه خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و تا کنون 15 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.