80 درصد عملیات پاکسازی پلدختر از گل و لای انجام شد

on .

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندارلرستان گفت: 80 درصد کار پاکسازی معابر و خیابان های پلدختر از گل و لای به جا مانده از سیل انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان احمد مرادپور افزود: عملیات پاکسازی شهر با حضور نیروهای بسیج، ارتش، سپاه، شهرداری ها و سایر نهادها از استان های مختلف در حال انجام است و روز گذشته (چهارشنبه ) نیز با حضور معاون اقتصادی وزیر کشور، برنامه یک هفته ای برای پایان پاکسازی شهر تدوین شد.
وی اظهار داشت: متاسفانه حجم گل و لای به جا مانده از سیل بسیار زیاد است و با توجه به وسعت مناطق سیلزده، لایروبی و تمیزکاری شهر پس از 10 روز همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه آب، برق و گاز شهر پلدختر وصل است تصریح کرد: ر حال حاضر بیشترین مشکل استان نبود راه دسترسی به برخی روستاها است که خدمات رسانی به این مناطق را سخت کرده است.
مرادپور گفت: راه ارتباطی 860 روستای استان به دلیل وقوع سیل قطع شده بود که تا دیروز به 200 روستا کاهش یافت اما به دلیل رانش زمین در برخی مناطق، امروز به 220 روستا افزایش یافته است.
به گفته وی بازگشایی و ایجاد راههای دسترسی این تعداد روستا بین 15 استان تقسیم شده است.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین ماه، رودخانه های شهر و روستاهای مختلف لرستان طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد.
هم اکنون امدادرسانی هوایی و زمینی توسط استان و سراسر کشور در مناطق سیل زده در حال انجام است.
برآورد اولیه خسارت سیل اخیر در لرستان بیش از 30 هزار میلیارد ریال است و تاکنون 15 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.