استاندار: لرستان هنوز نیازمند کمک است

on .

استاندار: لرستان هنوز نیازمند کمک است

استاندار لرستان از امدادرسانی شورای شهر و شهردانی تهران به مناطق سیل‌زده استان تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در جلسه با اعضای شورای شهر تهران اظهار کرد: شهرداری و شورای شهر تهران از همان روزهای ابتدایی سیل به فکر مردم استان بودند و حضور آنان را در کنار خود حس کردیم.

وی با بیان اینکه آنها از معدود دستگاه‌هایی بودند که به لرستان آمدند، ادامه داد: امیدواریم در تداوم سازندگی‌ها لرستان نیز به کمک مابقی استان‌ها بیاید و قدردان زحمات همه به خصوص شهرداری و شورای شهر تهران هستیم.

دکتر خادمی با اشاره به اینکه با اتفاقی که در لرستان افتاد فاجعه مالی و اقتصادی در این استان رقم خورد، افزود: خوشبختانه خسارت جانی نداشتیم اما با توجه به آمار، دبی آب رودخانه در جریان سیل اخیر طی ۵۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده و تابحال این مقدار را نداشته‌ایم.

استاندار لرستان بیان کرد: قاعدتا با تمهیداتی که اندیشیده شده بود نمی‌توانستیم به طور کامل از وارد آمدن این خسارات جلوگیری کنیم و در مقابل این وضعیت بایستیم.

وی تصریح کرد: شهر به رودخانه تبدیل شده بود و حجم بالایی از خسارت و آسیب را به تاسیسات، راه‌ها و زیرساخت‌ها داشتیم.

دکتر خادمی گفت: نکته شیرین و مقابل این سیل حضور تمام ایران و امدادرسانی به مردم حادثه‌دیده بود و باعث شد احساس کنند که تنها نیستند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه از تمامی نهادها، گروه‌ها و مردم هر چه در توان داشتند کمک کردند.

وی سخت‌ترین کار را پاک‌سازی معابر و خانه‌ها عنوان کرد و گفت: شبکه‌های هدایت آب‌های سطحی مسدود شده بود و خارج کردن این حجم گل و لای مشکل بود که کمک‌های فنی، تاسیساتی و همچنین اقدامات شهرداری تهران در پیشبرد روند کار نقش بسزایی داشت.

دکتر خادمی با بیان اینکه تاکنون شورا و شهرداری تهران کمک‌های ارزنده‌ای به لرستان داشته‌اند، اضافه کرد: اگر این امدادرسانی‌ها تداوم داشته باشند لطف بزرگی به مردم می‌شود هر چند که تا کنون نیز خیلی خوب کار کرده‌اند و قدردان زحمات هستیم.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه لرستان هنوز نیازمند کمک است، ادامه داد: نیاز به این امدادها در بخش زیرساخت‌ها، ماشین‌آلات، منازل و اسباب و اثاثیه خانه به طور کامل حس می‌شود.

وی یادآور شد: بین استان‌های معین تقسیم کار شده و هر استان بازسازی یک منطقه سیل‌زده لرستان را برعهده گرفته است که شهرداری تهران نیز می‌تواند با این مدل کار کند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.