استاندار لرستان: به صورت جدی پیگیر سد معشوره‌ هستیم

on .

استاندار لرستان: به صورت جدی پیگیر سد معشوره‌ هستیم

استاندار لرستان گفت: در جبران خسارات سیل تبعیضی بین مناطق وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در دیدار با مردم بخش طرهان شهر گراب کوهدشت اظهار کرد: این بخش دارای مردمانی اصیل و نجیب است و قسمت مهمی از تاریخ استان در کوهدشت قرار دارد.

وی با بیان اینکه سیل اخیر در هزار سال گذشته بی‌سابقه بوده و تنها سیلاب نبود، افزود: تمامی افراد اذعان دارند که تابحال سیل در این حجم در استان وجود نداشته است.

دکتر خادمی به حجم خسارات این حادثه اشاره کرد و با بیان اینکه تمامی استان درگیر آن شدند، گفت: در مدت کوتاهی نمی‌توان تمامی مناطق را مورد بازدید قرار داد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه تمام آب‌ها در کشکان جمع شد و برای همین مناطق حاشیه‌ای این رودخانه بیشتر مورد توجه قرار گرفت، ادامه داد: در رسیدگی به مناطق سیل‌زده به هیچ‌وجه غفلتی نشده و مسئولان کشوری و استانی تمامی این منطقه‌ها را مورد بررسی و رصد قرار داده‌اند.

وی خطاب به مردم بخش طرحان بیان کرد: در رابطه با ارزیابی و جبران خسارات سیل هیچ نگرانی وجود ندارد چراکه تمامی آمار و اطلاعات در بانک اطلاعاتی بنیاد مسکن موجود است؛ صدمات بخش کشاورزی نیز صورت‌برداری خواهد شد و مشکلی وجود ندارد.

دکتر خادمی با تاکید بر اینکه در جبران خسارات تبعیضی بین مناطق وجود ندارد، اضافه کرد: امروز هم معاون وزیر راه و شهرسازی به کوهدشت سفر کرده و منطقه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

استاندار لرستان مهم‌ترین بحث مورد پیگیری در بخش طرهان را راه ارتباطی منطقه عنوان کرد و افزود: موقعیت جغرافیایی این بخش وضعیت را دشوار کرده و نمی‌خواهیم کار بیهوده‌ای انجام دهیم، جاده‌ای با هزار زحمت و هزینه بازگشایی شود و بعد از یک بارش دوباره مسدود و قطع شود بنابراین اصلاح مسیر مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این کار از محل اعتباراتی که برای بازسازی خسارات سیل در اختیار ما قرار می‌گیرد انجام خواهد شد، ادامه داد: لرستان تنها در بخش زیرساخت‌ها بین ۷ تا ۸ هزار میلیارد تومان خسارت دیده که این جاده یکی از این موارد است.

دکتر خادمی موضوع تخصیص آب را از دیگر موارد مورد پیگیری برشمرد و گفت: در این رابطه با وزیر نیرو و رئیس‌جمهور پیگیری‌هایی داشتیم و موضوع سیمره مطرح شده است، همچنین مکاتباتی با وزیر نیرو انجام شده و روی این مبحث تاکید کرده‌ایم که در حال پیگیری هستیم.

استاندار لرستان بیان کرد: این سیل علی‌رغم خساراتی که به بار آورد فرصتی برای مطالبه حق‌آبه و اصلاح تخصیص آب استان به خصوص شهرستان کوهدشت شد و وزارت نیرو و دیگر دستگاه‌ها را مجاب به این کار کرد.

وی با تاکید بر اینکه احداث سد معشوره را به طور جدی پیگیری می‌کنیم، افزود: شهرستان پلدختر از لحاظ خسارات مردمی آسیب زیادی دید اما کوهدشت صدمات بلندمدت دیده و به جدّ پیگیر رفع آنها هستیم.

دکتر خادمی با بیان اینکه مشکلات سیل زیاد بوده و امکانات ما محدود است، ادامه داد: در حد توان خود درصدد رفع آنها هستیم و امیدواریم بتوانیم هم‌اکنون بخشی از آن را جبران کنیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.