‍ استاندار لرستان: اصلاح انحراف مسیر رودخانه‌ها همزمان با بازسازی مناطق سیلزده ضروری است

on .

استاندار لرستان گفت: با توجه به انحراف مسیررودخانه ها و خطرات احتمالی این تغییرات، اصلاح انحراف های رخ داده همزمان با بازسازی مناطق سیلزده بسیار ضروری است.


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه قرارگاه بازسازی و بهسازی مناطق سیلزده در محل استانداری افزود: در برخی نقاط رودخانه با تغییر مسیر چشمگیر وارد جاده شده و یا به صورت مستمر در حال نفوذ به زمین های مسکونی است که باید در این راستا اقدام لازم انجام شود.

وی با تاکید بر اصلاح مسیر رودخانه در نقاط شهری و روستایی تصریح کرد: همچنین آب منطقه ای و دستگاههای مرتبط نسبت به اجرا و یا ترمیم دیواره های ساحلی اقدام کنند.

وی ادامه داد: وقوع بارندگی 40 تا 50 میلی متر در برخی از این مناطق احتمال بروز حادثه و ایجاد خسارت های مضاعف را افزایش می دهد که باید در مکان هایی که مسیر آب عوض شده، علاوه بر بازگشت رودخانه به مسیل اصلی، نقاط بحرانی با احداث دیوره ایمن سازی شوند.

استاندار لرستان اضافه کرد: انجام هر اقدام دولتی در خصوص تامین زمین مناطق سیلزده هیچگونه عوارضی ندارد بنابراین دستگاههای مرتبط از جمله راه و شهرسازی باید تلاش بیشتری برای تامین زمین های مورد نیاز و تحویل قطعات به بنیاد مسکن داشته باشد.

خادمی گفت: 2 روستای چم حسین و خرسدر به طور کامل از بین رفته اند که برای چم حسین باید مکان جدید تعریف شود و بنابر خواسته اهالی روستای خرسدر، زمین های کشاورزی این افراد که از قبل خریداری کرده اند تغییر کاربری مسکونی داده شود.