ولی‌زاده مطرح کرد: بازدید ۱۳۰ مقام ارشد ملی از مناطق سیل‌زده لرستان

on .

ولی‌زاده مطرح کرد:
بازدید ۱۳۰ مقام ارشد ملی از مناطق سیل‌زده لرستان

تاکنون هیچ‌گونه بیماری واگیرداری در مناطق سیل‌زده لرستان گزارش نشده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، قاسم ولی‌زاده دبیر کمیته اجتماعی، بهداشتی و مشارکت‌های مردمی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق زلزله‌زده استان در نشست خبری اظهار کرد: این کمیته در پنج کارگروه تخصصی؛ بازتوانی روانی اجتماعی، بهداشتی و درمان، حمایت‌های اجتماعی، حمایت های معنوی و مشارکت‌های اجتماعی فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه بازتوانی روانی، اجتماعی و بهداشت و درمان پیامدهای بعد از سیل را به صورت جدی پیگیری می‌کند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی ۱۹ تیم سلامت و روان و همچنین مددکاری اجتماعی در قالب ۱۶۵ تیم از طرف سازمان بهزیستی به منطقه اعزام کرده و در حال فعالیت هستند.

سرپرست معاونت سیاسی استاندار با اشاره به اینکه استانداری از محل اعتبارات اجتماعی حمایت‌هایی در این راستا داشته است، خاطرنشان کرد: در بحث حمایت‌های معنوی سازمان تبلیغات اسلامی حدود ۱۵۰۰ روحانی در روستاها و شهرهای استان مستقر کرده است.

وی تصریح کرد: همچنین مشارکت‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد در بحث کمک و امدادرسانی از طرق مختلف فعالیت‌های چشمگیری داشته‌اند.

ولی‌زاده با بیان اینکه در مناطق سیل‌زده به لحاظ امنیتی مشکلی نداشته‌ایم، گفت: طی این ایام بیش از ۱۳۰ مقام ارشد ملی که در رأس آنها رئیس جمهور و رئیس قوه مقننه قرار داشتند، بدون کوچک‌ترین مشکل امنیتی به استان سفر کرده و در مناطق سیل زده حضور پیدا کردند.

وی در پایان اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ گونه بیماری واگیرداری در منطقه گزارش نشده و از لحاظ بهداشتی کاملاً تحت کنترل است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.