معاون استانداری لرستان: برآورد خسارت سیل ادامه دارد

on .

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان گفت: برآورد خسارت سیل ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، محمد موحدپور در نشست خبری قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان اظهار کرد: با وقوع سیل تقسیم کاری در بین مدیران و دستگاه‌های خدماتی استان داشتیم که بسیار کارساز بود.

وی ادامه داد: کمیته برآورد خسارات در استانداری تشکیل شد که این کمیته به جهت اینکه بتواند وظایف خود را به دقت انجام دهد، جلسه اولیه‌ای تشکیل و براساس دستورالعمل مقرر شد کمیته تخصصی خسارت در سطح بخش‌ها انجام شود.

موحدپور خاطرنشان کرد: تاکنون چهار جلسه در کمیته برآورد خسارت برگزار شده  که در آن 18 مصوبه تصویب شد که 15 تا از آنها اجرایی شده  و چهار مصوبه در حال اجراست.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان افزود: تاکنون 3143 پرونده از خسارات سیل در سامانه سجاد وارد شده است که 1025 پرونده مربوط به خسارات زراعی و باغی است و 1035 پرونده مربوط به دام، طیور و زنبورعسل، 50 پرونده در حوزه خسارات آبزیان و 33 پرونده در حوزه آب و خاک است که در سطح شهرستان نهایی شدند و در سطح استان درحال بررسی هستند.

وی با بیان اینکه برآورد خسارت همچنان ادامه دارد، گفت: حوزه آب هم به سامانه سجاد اضافه شده که خسارات این بخش در حال برآورد است.

موحدپور با اشاره به اینکه نمی شود سیل را با زلزله مقایسه کرد و ماهیت آنها با هم متفاوت است، ادامه داد: در زلزله میزان خسارات کمتر است اما در سیل ناامیدی و یأس به خسارت دیدگان دست می‌دهد و امیدواریم بتوانیم به مردم لرستان خدمت کنیم و جبران خسارت شود.