14 هزار نفر در مناطق سیل‌زده مشاوره تخصصی گرفته‌اند

on .

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: تاکنون 14 هزار نفر در مناطق سیل‌زده مشاوره تخصصی گرفته‌اند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، قاسم ولیزاده در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: اعزام تیم‌های تخصصی پزشکی توسط دانشگاه علوم پزشکی به مناطق سیل‌زده استان در دستور کار کمیته فرهنگی اجتماعی قرارگاه بازسازی سیل استان بوده است.

وی ادامه داد: از ابتدای تشکیل قرارگاه روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی  برگزار می‌شود.

ولیزاده افزود: همچنین در بحث بیماری‌های واگیر، روانکاوی و روانشناسی و ... مددکارانی را به مناطق سیل‌زده استان اعزام کرده‌ایم.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری لرستان یادآور شد: در بحث سلامت روان از طرف دانشگاه علوم پزشکی برنامه‌های متفاوتی انجام شده است و 10 داوطلب روانشناس در قالب 165 تیم به مدیریت بهزیستی استان به مناطق سیل‌زده اعزام شده  و استانداری هم هزینه‌های استقرار این رواشناسان را به مناطق سیل‌زده پرداخت کرده است.

وی افزود: تاکنون 14 هزار نفر در مناطق سیل‌زده مشاوره تخصصی گرفته‌اند.

ولیزاده یادآور شد: در بحث حمایت‌های معنوی 1500 روحانی مستقر در روستاها و شهرها هستند و مسائل مربوط به حمایت‌های معنوی را انجام می‌دهند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: در بحث امنیت در مناطق سیل‌زده هیچ‌گونه مرکز امنیتی خاصی نداشتیم چون موضوعی که امنیت را به خطر بیندازد نداشتیم و مردم ما در هنگام رخ دادن خسارت به برقراری امنیت کمک می‌کنند و مشارکت و تعامل در برقراری امنیت داشتند.