موحدپور: فعالیت ۴۹ بانو در حوزه‌های مختلف مدیریتی لرستان/ بانوان در شوراها حضوری پررنگ‌تر داشته باشند

on .

 معاون توسعه منابع انسانی استانداری لرستان نگاه دوگانه به زنان در گذشته را عامل توسعه نیافتگی جامعه عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید محمد موحدپور در نخستین نشست مجمع مشورتی بانوان شورای استان با اشاره به نگاه ضعیف جامعه به زنان در گذشته، اظهار کرد: بانوان همواره نشان داده‌اند که دارای توانایی و ایده‌های نو در عرصه‌های مختلف جامعه هستند.

وی بیان کرد: استاندار محترم از بدو ورود به لرستان نگاه ویژه‌ای به استفاده از ظرفیت بانوان در حوزه‌های مختلف داشته است.

معاون توسعه منابع انسانی استانداری با بیان اینکه تا قبل از مدیریت استاندار لرستان تنها در دو حوزه مدیریتی از بانوان استفاده شده بود، گفت: در حال حاضر ۴۹ بانو در حوزه‌های مختلف مدیریتی استان ابلاغیه گرفته‌اند که جای امیدواری دارد.

وی حضور بانوان و فعالیت آنها را قابل تحسین دانست و افزود: بانوان بخش عظیمی از جمعیت ایران را تشکیل داده‌اند بنابراین باید عرصه‌های مختلف را در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی برای بکارگیری آنان بررسی و مشخص کرد تا بتوانند بهتر از گذشته فعالیت کنند.

موحدپور نگاه دوگانه به زنان در گذشته را عامل توسعه نیافتگی جامعه برشمرد و تاکید کرد: این جلسات باید در راستای توانمندسازی و ایده‌پردازی بانوان به منظور توسعه استان تشکیل شوند.

وی با بیان اینکه توسعه یک امر چندجانبه و پویاست از بانوان خواست که در شوراها برای به وجود آوردن فضاهای مناسب خدمات رسانی به مردم، ایجاد درآمد و تقویت شهرداری‌ها و همچنین ایجاد نشاط اقدام کنند.