استاندار: مبارزه با قاچاق کالا در لرستان رشد خوبی داشته است

on .استاندار لرستان گفت: هدف‌ ما جلوگیری از قاچاق کالاهای تولیدی با نرخ‌های یارانه‌ای است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی صبح امروز در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، اظهار کرد: با توجه به تغییراتی که در اقتصاد کلان کشور به ویژه افزایش نرخ ارز رخ داده تا حدود زیادی جهت جریان قاچاق کالا نیز تغییر کرده است.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر جهت‌گیری و هدف ما جلوگیری از قاچاق کالاها و خدماتی است که در ایران با نرخ‌های یارانه‌ای انرژی و سایر نهادها تولید می‌شود.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در کشور و حوزه‌های سوخت، دارو و دام برای جلوگیری از قاچاق صورت گرفته است، بیان کرد: باید از ورود کالاهایی که حقوق دولت را مطابق مصوبات پرداخت نمی‌کنند و یا دارای استاندارد فنی و بهداشتی لازم نیستند جلوگیری کنیم.

وی افزود: بعضی از کشورها ممکن است به لحاظ دشمنی، کالاهایی وارد کشور کنند که از حیث بهداشتی دارای مشکلاتی باشند، بنابراین باید این موضوع در بحث قاچاق رعایت شود.

دکتر خادمی با بیان اینکه لرستان به لحاظ موقعیت جغرافیایی نزدیک مرز است و ویژگی های خاصی در این خصوص دارد، تصریح کرد: این استان به نوعی معبر ارتباطی شمال و مرکز کشور به حساب می‌آید و به طور طبیعی یکی از معابر قاچاق است.

وی ادامه داد: سال ۹۷ در مبارزه با قاچاق کالا و ارز رشد خوبی نسبت به سال‌های قبل‌تر داشته‌ایم.