نجار: هیچ سیل زده لرستانی از چادر به عنوان محل اسکان استفاده نمی کند

on .

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: هیچ سیلزده ای در لرستان از چادر به عنوان جایگاه اسکان استفاده نمی کند و بسیاری از چادرها در مناطق سیلزده جمع آوری شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان اسماعیل نجار شامگاه چهارشنبه در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده لرستان در محل استانداری افزود: در شهر معمولان و برخی روستاها مثل چم‌شهران اسکان موقت انجام و مبالغ انتقال اسکان موقت به دائم به بسیاری از افراد پرداخت شده، عنوان کرد: در برخی مکان‌ها افرادی هستند که در جایی اسکان پیدا کرده و چادرها را به دلایل مختلف حفظ کرده‌اند که مقرر شده با همراهی مردم ۲ تا سه روز آینده جمع‌آوری شوند.
وی اضافه کرد: برخی چادرها کاملاً خالی است و برخی نیز افرادی شبانه برای مراقبت از چادر در محل حاضر می‌شوند که این چادرها نیز باید به زودی جمع آوریی شوند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: چادرهایی در برخی حواشی جاده نیز ایجاد شده که احتمال بروز تصادف و حادثه وجود دارد.

**حریم جدید رودخانه پلدختر بازنگری شود
نجار همچنین گفت: خط حریم جدید رودخانه کشکان در پلدختر و معمولان قابل اعتنا نیست و باید در تعیین آن بازنگری شود.
وی افزود: ساختمان‌هایی در حریم جدید قرار گرفته‌اند که کاملاً سالم هستند و در مواردی نیز بخشی از سازختمان در حریم قرار گرفته که باید تخریب شود.
وی اظهار داشت: پیشنهاد می‌شود ساختمان‌هایی که سالم هستند در فازهای بعدی جابجایی قرار بگیرند چراکه در شرایط فعلی جابجایی این سازه‌ها بار مالی مضاعفی به مجموعه وارد می‌کند.
نجار گفت: با تغییر حریم و ایمن سازی حاشیه رودخانه می‌توان در آینده اقدامات اصولی برای امنیت این سازه‌ها اقدام کرد.

**دولت و ارکان نظام همراه مردم سیل زده هستند
رئیس سازمان مدیریت بحران افزود: دولت و تمام ارکان نظام تا پایان حل مشکلات در کنار افراد سیل زده هستند.
نجار ادامه داد: همانطور که ۳۵ هزار واحد زلزله زده کرمانشاه نوسازی و ۶۵ هزار واحد تعمیر شد در مناطق سیل زده نیز دولت با همکاری احاد مردم به وظایف خود عمل می‌کند.
وی همچنین خواستار تسریع در روند توزیع لوازم خانگی شد و اظهار داشت: با توجه به افزایش تردد در محور آسیب دیده خرم آباد - پلدختر باید حضور پلیس راهور در این مسیر جدی تر باشد.
سیل فروردین امسال ۱۰۰ هزار میلیارد ریال به زیرساخت‌های لرستان خسارت زد و ۳۵ هزار واحد مسکونی را متضرر کرد.