استاندار لرستان: کارخانه یخچالسازی خرم آباد ظرفیت اشتغالزایی ۲۵۰ نفر دارد

on .استانار لرستان گفت: با فعالسازی کارخانه یخچالسازی خرم آباد ظرفیت اشتغالزایی برای ۲۵۰ نفر در استان ایجاد شد.به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی روز چهارشنبه در حاشیه فعالسازی کارخانه یخچالسازی بوژان خرم‌آباد بیان کرد: فعالسازی و احیا مدار تولید این کارخانه یکی از فرصت‌های سیل در استان است که یخچال‌ها مورد نیاز مردم در مناطق سیلزده در این واحد تولید می‌شود.

وی اظهار داشت: فعالسازی این کارخانه با کمک ستاد اجرایی حضرت امام انجام شد، که درموضوع سیل نیزکمک های قابل توجهی به مردم استان کرد.

استاندار لرستان ادامه داد: ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام برای سیلزدگان تهیه می‌شود و از طرفی با فعالسازی این کارخانه علاوه بر تهیه یخچال‌های مورد نیاز سیلزدگان ظرفیت اشتغال خوبی در استان ایجاد شده است.

خادمی با بیان اینکه خط تولید این کارخانه امکان تولید کالاهای مشابه را نیز دارد، یادآور شد: فرآیند قراردادها باید ادامه یابد و سرمایه گذار بتواند فعالیت قابل توجهی در استان داشته باشد.

وی اضافه کرد: حدود ۴۰ واحد استان در یک سال و نیم گذشته به مدار تولید برگشته و تلاش می‌شود که مشکلات دیگر واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل استان برطرف شود.

استاندار لرستان گفت: برای بازسازی خسارت‌های سیل فرصت‌های اشتغالزایی بسیاری ایجاد شده است و جریان ساخت و ساز در استان شروع شده و با اعتبارات عمرانی اختصاص یافته رونق خواهد گرفت.