استاندار لرستان خبر داد: تهیه برنامه راهبردی مقابله با مواد مخدر

on .استاندار لرستان از تهیه برنامه راهبردی مقابله با مواد مخدر استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی ظهر امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان که با حضور معاونین دبیرکل مبارزه با مواد مخدر کشور برگزار شد، با بیان اینکه مبارزه با این پدیده شوم از ضروریات و وظایف نظام است، اظهار کرد: باید تلاش کرد تا برنامه‌های این ستاد را بهتر و با سرعت بیشتری اجرا کنیم.

وی خبر داد: به زودی برنامه راهبردی مقابله با مواد مخدر تهیه و در سفر قریب الوقوع دبیرکل این ستاد به لرستان ارائه می‌شود تا بتوانیم تامین اعتبار کنیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه این ستاد اواخر سال ۹۶ تفاهم‌نامه‌ای با استان در راستای مبارزه با مواد مخدر امضا کرده اما اجرایی نشده است، ابراز امیدواری کرد تا در پرداخت اعتبار آن تاکید و تسریع شود.

وی خاطر نشان کرد: مرکز نگهداری و توانمندی که مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شروع کرده‌اند به دلیل وقوع سیل در سال جاری از برنامه عقب افتاده بنابراین با کمک دستگاه‌های اجرایی در آماده‌سازی زیرساخت‌ها تلاش کنند تا هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد.

وی افزود: نیاز است منابع لازم برای راه اندازی این مرکز از طرف سپاه و ستاد مبارزه با مواد مخدر تامین شود تا کارهای داخلی زودتر به اتمام برسد.

دکتر خادمی با اشاره به اینکه لرستان در سال جاری جراحت سنگینی از سیل دیده و علاوه‌بر مردم به دستگاه‌های اجرایی هزینه سنگینی وارد شد، گفت: از ستاد انتظار داریم تا علاوه‌بر اعتبارات جاری و سالیانه منابعی مرتبط با این بحران تعریف کرده و به استان کمک کنند.

وی به برنامه‌‌ریزی‌های آینده استان در حوزه مواد مخدر اشاره کرد و افزود: درخواست کرده‌ایم در این حوزه اختیارات بیشتری به استان بدهند، به‌ویژه در حوزه ماده ۱۶ کمک بیشتری شود.

استاندار لرستان افزود: در حوزه بهداشت و درمان باید تغییراتی ایجاد کنیم که کیفیت را بالا برده و همچنین روند و سرعت را در این حوزه تقویت کنیم.