قرارگاه خاتم الانبیا ۲۵۰۰ میلیارد تومان طرح اجرایی در لرستان دارد

on .

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص ) گفت: این قرارگاه ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح در لرستان در دست اجرا دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان به نقل از ایرنا، سردار سعید محمد در جلسه شورا برنامه ریزی لرستان افزود: این طرح‌ها در قالب هشت قرارداد و با اشتغالزایی یکهزار و ۵۰۰ نفر در دست اقدام هستند و پیش از این نیز ۱۹ طرح در استان تکمیل و بهره برداری شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۹۲۹ دستگاه ماشین آلات، یکهزار و ۸۰۰ نیروی انسانی و هزینه ۱۱۸ میلیارد تومان قرارگاه در سیل لرستان اظهار داشت: قرارگاه ۳۳ هزار میلیارد تومان معادل نصف بودجه عمرانی کشور مطالبات دارد که اجرایطرح ها را تا حدودی با مشکل مواجه کرده است.

وی مطالبات قرارگاه در طرح های لرستان را ۵۶۵ میلیارد تومان برشمرد و بیان کرد: ۶۶ کیلومتر از آزادراه ۱۳۴ کیلومتری خرم آباد اراک تا ابتدای سال آینده بهره برداری می‌شود و تاکنون یک هزارمیلیارد ریال برای آن هزینه شده و تکمیل طرح نیازمند ۶۰۰ میلیارد تومان است.

سردار محمد اضافه کرد: با توجه به فعالیت ۲۷۰ دستگاه ماشین راهسازی و سه کارخانه آسفالت در این طرح روزانه ۶۰ هزار لیتر سوخت مصرف می‌شود که این میزان تا ۳ روز آینده دیگر تأمین نمی‌شود و موجب مشکل خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات مالیاتی ادامه داد: طرح راه آهن لرستان علیرغم احداث پل‌ها و پیشرفت های انجام شده تعطیل و مایه ناراحتی است که باید اوراق خوبی برای این مهم تخصیص دهند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا یاداور شد: همچنین سرانه تخت بیمارستانی در کشور ۱/۷ درصد و در لرستان کمتر است در حالیکه باید به ۴ درصد برسد و به همین منظور همکاری برای اتمام بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی استان ضروری است.

سردار محمد اظهار داشت: مشکلات تخصیص موجب توقف طرح سد معشوره شد در حالیکه قرارگاه ۳۳ میلیارد تومان در این طرح مطالبات دارد و عملیات سد تاج امیر نیز به دلیل همین مشکل و طلب ۳۷ میلیارد تومانی متوقف است.

وی ادامه داد: سد بختیاری نیز قرارداد از محل فاینانس تأمین شود که باید با پیگیری معاون اول رئیس جمهوری در بسته یک به یک ایران و چین قرار گیرد.

وی همچنین گفت: قرارداد قطعه اول جاده خرم آباد معمولان پلدختر ابلاغ شده و ۲ هفته آینده به صورت رسمی آغاز می‌شود.