رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور: در برآورد خسارات سیل به روش‌های سنتی بسنده نشود

on .رئیس کمیته فناری اطلاعات قرارگاه بازسازی و نوسازی سیل گفت: در بررسی پرونده‌های خسارتی سیل از ظرفیت پژوهشگاه قضایی استفاده شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، امیر شجاعان در جلسه ستاد بازسازی و نوسازی استان اظهار کرد: نباید به استفاده از روش‌های سنتی بسنده کرد و به همین منظور از ظرفیت‌های پژوهشگاه قضایی در بررسی پرونده‌های خسارتی استفاده شده است.

وی افزود: باید اطلاعات دریافتی از سیل‌زدگان را با نقشه‌های موجود کنترل داده و تطبیق می‌کردیم که پژوهشگاه در این راستا کمک‌های بسیاری ارائه کرده است.

شجاعان ادامه داد: در برخی موارد تفاوت میان پرونده‌های تشکیل شده و بررسی‌های پژوهشگاه بیش از ۵۰ درصد بود و در پلدختر نیز از یک‌هزار و ۱۰۹ پرونده، ۸۹۵ مورد خارج از حریم شهرستان بوده که این نقص توسط پژوهشگاه یافت شد.

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور و رئیس کمیته فناری اطلاعات قرارگاه بازسازی و نوسازی سیل با تاکید بر آسیب شناسی دلایل این نقصان‌ها گفت: پرونده‌ها حذف نشده بلکه برای بررسی بیشتر و اصلاح به استان بازگشت داده شد چراکه این اقدامات بعدها به عنوان اسناد مالی بررسی می شود و باید شفاف باشند.


گفتنی است سیل فروردین ۹۸ بیش از ۱,۵۰۰ میلیارد تومان به زیرساخت های کشاورزی لرستان وارد کرد و ۸,۵۰۰ میلیارد تومان نیز به سایر بخش های استان خسارت زد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.