استاندار لرستان: وزارت راه نمره قابل قبولی در سیل استان گرفت

on .

 استاندار لرستان بر لزوم مستندسازی فعالیت‌های صورت گرفته در بازسازی مناطق سیل‌زده استان تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در آیین بهره‌برداری و آغاز پروژه‌های حوزه راه استان که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: با وجود مسائل و تنگناهایی که در این سال‌ها داشته‌ایم وزارت راه فعالیت‌های خوبی انجام داده که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به مراسم امروز بیان کرد: این جلسه دارای دو رویکرد بوده که یکی معطوف به گذشته و افتخار‌آفرینی آن زمان است و دیگری به شجاعت و ایثارگری‌هایی که انجام می‌شود؛ ارتباط دارد.

دکتر خادمی به حادثه سیل اخیر استان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه از همان ابتدا شخص وزیر در محل حضور داشته و ارتباط این مناطق میسر شد، افزود: وزارت راه با حضور جهادی خود در کمترین زمان ممکن راه ارتباطی مناطق سیل‌زده را برقرار کرد.

استاندار لرستان بیان کرد: طی چند سال اخیر سیستم اداری کشور به جمود و بی‌تحرکی محکوم شده بود که ما در این حادثه خلاف آن را شاهد بودیم و با وزارت راه به موقع، چابک و سریع حرکت کردن را دیدیم.

وی با بیان اینکه باید این فعالیت‌ها مستندسازی شوند و برقراری راه ارتباطی ۷۰۰ روستا با حداقل امکانات کار راحتی نیست، افزود: در گام بعدی برقراری ارتباط راه پلدختر و ساخت و نصب نزدیک به یک کیلومتر پل‌ مدنظر قرار گرفت که در فاصله کم ارتباط خیلی از روستاها برقرار شد.

دکتر خادمی تاکید کرد: نیازمند مستندسازی در این رابطه هستیم و باید به مردم بگوییم که می‌توانیم کارها را انجام دهیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه در بحث پلدختر نمره قابل قبولی را می‌توان به حوزه راه و شهرسازی داد، اضافه کرد: همچنین برای تامین زمین این موضوع به سرعت در دستور کار قرار گرفت و ساخت و ساز شروع شد که ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه علی‌رغم این فعالیت‌ها خیلی از کارها باقی مانده و باید به صورت برنامه بلندمدت انجام دهیم، اضافه کرد: در همین راستا باید سرعت کار را بالا برد و مدت زمان انجام روند تشریفات کم شود؛ همچنین منابع جدید مالی پیگیری شود تا کار را آغاز کنیم.

دکتر خادمی بیان کرد: قطعا مردم این زحمات را می‌بینند اما به دلیل حجم بالای خسارات این اقدامات خود را نشان نمی‌دهند برای همین باید برجسته شوند.

استاندار لرستان اظهار کرد: پیشنهاد می‌شود جلسه بزرگتری با حضور مسئولان کشوری برگزار شود و از زحمات این افراد تشکر شود چراکه کار بزرگ و سنگینی است که در استان انجام شد.