استاندار لرستان: برای هر حوزه انتخاباتی راهبردی ویژه تنظیم شود

on .

 

استاندار لرستان گفت: نباید رای مردم با دخالت نظر دیگران در صندوق انداخته شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه با فرماندهان انتظامی استان از عملکرد آنان تقدیر کرد و ادامه داد: علی‌رغم سختی‌ها و مشکلاتی که در خصوص زیرساخت‌ها وجود دارد امنیت قابل قبولی در سطح استان برقرار است و لرستان یکی از استان‌های امن کشور شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه این شرایط جز با تلاش‌ها و از خودگذشتگی نیروهای انتظامی میسر نمی‌شد، افزود: این جان‌فشانی‌ها جای تقدیر داشته و قطعا کار سختی دارید.

دکتر خادمی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری با وقوع سیل مشکلات زیادی برای استان به وجود آمد، ادامه داد: این واقعه خسارات سنگینی را به تمام ابعاد اقتصادی، سیاسی و... وارد آورد و بخش عمده‌ای از مردم و استان را درگیر کرد.

استاندار لرستان در ادامه با بیان اینکه سیل پدیده‌ای تک بعدی نبود و بخش عمده‌ای از مشکلات حاضر مربوط به آن است، اضافه کرد: البته از طرفی به خاطر وقوع بارش‌های خوبی که داشتیم شاهد آبادانی‌هایی در بعضی مناطق بودیم که جای شکر دارد.

وی از کاهش آمار تیراندازی‌ها خبر داد و گفت: برای این امر نیروی انتظامی کار سختی را انجام داده که جای قدردانی دارد.

دکتر خادمی با یادآوری اینکه قرار است امسال موضوع انتخابات را داشته باشیم، ادامه داد: ما به لحاظ نوع فرهنگ انتخابات جزو استان‌های ویژه هستیم و در این رابطه سخت‌ترین شرایط را خواهیم داشت.

مدیر ارشد لرستان به کمبود امکانات و تجهیزات اشاره کرد و افزود: امکانات ما متناسب با نیازهای استان نیست و در این رابطه پیگیری‌های زیادی به عمل آمده است اما همه آنچه را که می‌خواهیم نمی‌توانیم فراهم کنیم بنابراین باید با از خودگذشتگی و ایثار موضوع را مدیریت کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید راه‌حل‌ها را عملیاتی و تا سطح شعبه‌ها پیش برد، اظهار کرد: با توجه به نگاه‌های خوبی که وجود دارد پیش‌بینی می‌کنیم می‌توان موضوع را مدیریت کرد.

دکتر خادمی بیان کرد: باید برای هر حوزه انتخابیه و شهرستان راهبرد، سیاست و سناریویی را تنظیم کنیم تا در زمان انتخابات با مشکل مواجه نشویم؛ در این رابطه نیز به همکاری تمامی عناصر نظام و مردم نیاز است.

استاندار لرستان تصریح کرد: همکاری اعضای شورای تامین در استان و شهرستان‌ها باید از نوع خاصی باشد و اگر تعامل خوبی بین آنها نباشد قطعا اختلالاتی پیش خواهد آمد.

دکتر خادمی گفت: در این بازه زمانی محدود باید کسری‌ها را تا حد ممکن برطرف کرد و از همین ابتدا بی‌طرفی خودمان را نشان دهیم.

وی با بیان اینکه نباید رای مردم با دخالت نظر دیگری در صندوق انداخته شود، اضافه کرد: اگر این انتخابات را به خوبی مدیریت کنیم مردم هم خواهند پذیرفت.