استاندار لرستان: راهپیمایی اربعین مستندسازی شود

on .


استاندار لرستان از آمادگی استان برای پذیرایی زائرین اربعین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه ستاد اربعین استان با بیان اینکه بزرگترین تجمعی که طی تاریخ بشر رخ داده راهپیمایی شیعیان در اربعین است، اظهار کرد: تقویت این موضوع مهم وظیفه همه ما است از این رو مدیران و دستگاه‌ها به صورت شخصی، سازمانی و فرادستگاهی باید از همه توان خود در انجام این کار بگذارند.

 وی در ادامه با اشاره به تسهیلاتی که سال جاری در این زمینه فراهم شده است، افزود: پیش بینی می‌شود که امسال چندین برابر سال‌های قبل زائر داشته باشیم و لرستان به عنوان اینکه در مسیر عبور زائرین است نقش مهمی دارد همچنان که در سال‌های قبل از استان‌های برجسته در بحث خدمات رسانی به مردم بوده است.

استاندار با بیان اینکه امسال نیز برای لرستان تعهد شده است که غذای بیست هزار نفر از زائرین را تامین کنیم، گفت: از این تعداد حدود ۱۵۰۰۰ خارج از کشور و پنج هزار در مرز مهران خدمات رسانی می‌شوند، همچنین در کارهای زیرساختی نیز شرکت خواهیم کرد.

 وی افزود: علاوه بر این نیز در ورودی‌ها و شهرهای استان موکب‌های پذیرایی از زائرین اربعین برپا خواهد شد و در این زمینه برنامه‌ریزی و اقدامات لازم انجام شده است.

 دکتر خادمی با بیان اینکه اصل کار بر عهده مردم است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با مشارکت مردم و خیرین بتوانیم خدمات لازم را به زوار امام حسین (ع) انجام دهیم.

 وی با بیان اینکه خروجی و نتیجه این تلاش شخصی نبوده بلکه به نام استان است، گفت: به لحاظ آثار فرهنگی و ایجاد آمادگی در سال‌های آتی مجموعه اقدامات دستگاه‌ها باید مستند‌سازی شود.