لزوم آمادگی دستگاه های اجرایی لرستان در شرایط بحران

on .استاندار لرستان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان باید آمادگی کامل در شرایط بحران را داشته باشند و نیروهای خود را برای وقوع احتمالی حوادث آموزش دهند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان به نقل از ایرنا، سید موسی خادمی روز شنبه در نشست شورای مدیریت بحران استان در سالن جلسات استانداری لرستان اظهار داشت: قانون جدید مدیریت بحران اعلام شده و بسیار جامع و کامل می باشد همچنین اختیارات خوبی به استان ها واگذار شده است.

وی افزود: توصیه می شود همه اعضای شورای مدیریت بحران استان دستورالعمل جدید را مطالعه کنند چراکه این قانون دارای مسئولیت‌های جدی تر و سختگیرانه است.

وی ادامه داد: براساس این قانون تمام امکانات کشور(نظامی و غیرنظامی) و حتی امکانات بخش خصوصی را می توان در شرایط بحران استفاده کرد.

خادمی بیان کرد: نیروی پای کار و آموزش دیده در دستگاه های اجرایی عضو شورای مدیریت وجود ندارد اما نیروهای آموزش دیده از سوی سپاه فعال است، که می توان در شرایط بحرانی از این ظرفیت استفاده کرد.

وی اظهار داشت: دستگاه‌ها برای انجام فعالیت‌هایی که برعهده دارند در آستانه شروع فصل سرد باید آمادگی داشته باشد.

وی گفت: به اندازه بحران موجود در استان امکانات وجود ندارد و در استانی هستیم که خسارات‌هایی به قسمتی از آن وارد شده که باید برای جبران آن پیگیری کنیم.

استاندار لرستان اضافه کرد: در کشور تقسیمات شبکه‌ای است همچنین توزیع وزارتخانه ای و توزیع استانی برای پرداخت اعتبارات وجود دارد، ولی ۸۰ درصد توزیع، وزارتخانه ای است.

خادمی افزود: قابل قبول نیست که هر مدیر اعلام کند کمبودهایی وجود دارد بلکه باید به وزارتخانه مربوط رجوع و اعتباراتی را دریافت کنند.

وی بیان کرد: امکانات و نیروهای موجود در لرستان باید فعال باشد چراکه در هر شهرستانی امکانات انباشت شده قرار دارد و باید در شرایط بحران استفاده شود.

وی گفت: دولت در وضعیت مالی خوبی قرار ندارد و همه آگاه هستیم که در شرایط سخت قرار داریم، مانند گذشته نمی توانیم لیست بدهیم و اعتبار دریافت کنیم.

استاندار لرستان اضافه کرد: بانک اطلاعاتی از امکانات موجود در استان باید شناسایی شود تا در شرایط بحران از موجود آن آگاه باشیم.

خادمی ادامه داد: وزیر معین استان وزیر راه تعیین شده و این درحالی است که بیشتر خسارات در این حوزه رخ داده است.

وی بیان کرد: همچنین برای انعکاس مشکلات در سطح ملی در بحث سیل باید دستگاه ها تلاش کنند.

وی افزود: در برخی دستگاه ها(گاز، مخابرات، برق و آب شهری) مشکل اعتباری وجود ندارد اما باید شبکه های ایمن را برقرار کنند و برای امسال قابل قبول نیست و باید تجهیز شوند تا در برابر بارندگی مقاوم باشند.