‍ استاندار: لرستان از استان‌های پیشرو در واگذاری پروژه‌هاست

on .
استاندار لرستان بر لزوم افزایش بهره‌وری سرمایه‌های موجود تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در آیین کلنگ‌زنی مجتمع گلخانه‌ای ازنا به مشکلات و تهدیدهایی که کشور با آن مواجه است اشاره کرد و افزود: خوشبختانه ایران توانسته است در تمامی ابعاد به این تهدیدها و مشکلات پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه در حوزه نظامی کشور آمادگی لازم را در برابر تهدیدات دشمنان دارد، اضافه کرد: در حوزه سیاسی و روابط بین‌الملل نیز قدرت منطق، مذاکره و گفتمان ایران قوی است و می‌توان به حضور اخیر ریاست محترم جمهور در سازمان ملل اشاره کرد.

استاندار لرستان بیان کرد: در بحث اقتصاد به دلایل این که از ظرفیت‌های داخلی و همه ابزارها نتوانسته‌ایم به خوبی بهره‌برداری کنیم و از حوزه‌های آسیب پذیر ما شده است، بنابراین از این حیث دچار مشکل شده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری و تاکیدات ریاست محترم جمهور در خصوص افزایش تولید افزود: با توجه به اینکه تولید از طریق سرمایه‌گذاری شکل می‌گیرد بنابراین باید سرمایه‌های موجود را افزایش بهره‌وری داد و از طرفی سرمایه‌های جدید ایجاد کنیم.

 دکتر خادمی احداث مجتمع گلخانه‌ای را نمونه‌ای از جذب سرمایه‌های جدید عنوان کرد و گفت: به دلیل محدودیت‌های مالی و مشکلاتی که دولت در سرمایه گذاری با آن مواجه است از سیاست‌های اصلی دولت این شد که پروژه‌های در دست اقدام و یا پروژه‌هایی که قرار است در آینده انجام گیرد به بخش خصوصی واگذار شود.

 وی خاطر نشان کرد: لرستان از استان‌های پیشرو در واگذاری پروژه‌ها است و همچنان طرح‌های زیادی آماده واگذاری هستند.

استاندار لرستان با بیان اینکه در واگذاری امکانات و مجوزهای لازم این پروژه به سرمایه گذار دولت وظایف خود را به خوبی انجام داده است، اظهار کرد: از امروز وظیفه سرمایه‌گذار است که مطابق برنامه زمان‌بندی شده کار را ادامه دهد تا به نتیجه لازم برسد.