‍ استاندار: لرستان از استان‌های پیشرو در واگذاری پروژه‌هاست

on .
استاندار لرستان بر لزوم افزایش بهره‌وری سرمایه‌های موجود تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در آیین کلنگ‌زنی مجتمع گلخانه‌ای ازنا به مشکلات و تهدیدهایی که کشور با آن مواجه است اشاره کرد و افزود: خوشبختانه ایران توانسته است در تمامی ابعاد به این تهدیدها و مشکلات پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه در حوزه نظامی کشور آمادگی لازم را در برابر تهدیدات دشمنان دارد، اضافه کرد: در حوزه سیاسی و روابط بین‌الملل نیز قدرت منطق، مذاکره و گفتمان ایران قوی است و می‌توان به حضور اخیر ریاست محترم جمهور در سازمان ملل اشاره کرد.

استاندار لرستان بیان کرد: در بحث اقتصاد به دلایل این که از ظرفیت‌های داخلی و همه ابزارها نتوانسته‌ایم به خوبی بهره‌برداری کنیم و از حوزه‌های آسیب پذیر ما شده است، بنابراین از این حیث دچار مشکل شده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری و تاکیدات ریاست محترم جمهور در خصوص افزایش تولید افزود: با توجه به اینکه تولید از طریق سرمایه‌گذاری شکل می‌گیرد بنابراین باید سرمایه‌های موجود را افزایش بهره‌وری داد و از طرفی سرمایه‌های جدید ایجاد کنیم.

 دکتر خادمی احداث مجتمع گلخانه‌ای را نمونه‌ای از جذب سرمایه‌های جدید عنوان کرد و گفت: به دلیل محدودیت‌های مالی و مشکلاتی که دولت در سرمایه گذاری با آن مواجه است از سیاست‌های اصلی دولت این شد که پروژه‌های در دست اقدام و یا پروژه‌هایی که قرار است در آینده انجام گیرد به بخش خصوصی واگذار شود.

 وی خاطر نشان کرد: لرستان از استان‌های پیشرو در واگذاری پروژه‌ها است و همچنان طرح‌های زیادی آماده واگذاری هستند.

استاندار لرستان با بیان اینکه در واگذاری امکانات و مجوزهای لازم این پروژه به سرمایه گذار دولت وظایف خود را به خوبی انجام داده است، اظهار کرد: از امروز وظیفه سرمایه‌گذار است که مطابق برنامه زمان‌بندی شده کار را ادامه دهد تا به نتیجه لازم برسد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.