نقش سازمان‎های مردم نهاد در توسعه انکارناپذیر است

on .معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: همه دستگاه‎ها و نهادها باید در امر توسعه دخیل باشند که در این میان نقش سازمان‎های مردم نهاد(سمن) بسیار مهم و انکار‎ناپذیر است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان به نقل از ایرنا محمود ثمینی روز دوشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری سازمان های مردم نهاد غرب کشور در خرم آباد افزود: مسیر توسعه لرستان با بهره گیری از اقشار و افکار مختلف هموار می شود که نقش سمن ها در این روند بسیار مهم است.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری رویدادهای فرهنگی و اجتماعی باید به توسعه استان منجر شود تصریح کرد: با واگذاری امور به مردم، نتایج مطلوبی حاصل شده اما در مواقعی که فعالیت ها را دولتی کرده ایم، اثر چندان مثبتی در پی نداشته است.

وی ادامه داد: نباید در روند توسعه، از افراد توانمند و دلسوز بومی غافل شویم که سازمان های مردم نهاد با وجود داشتن نیروهای با ظرفیت و مستعد، می توانند کادر قوی و تاثیرگذاری را معرفی کنند.

معاون استاندار لرستان با اشاره به اینکه ظرفیت های استان مغفول مانده اضافه کرد:‌ از توانایی بسیاری از افراد بومی لرستان غفلت شده که باید برای پیشرفت و اعتلای همه جانبه، این افراد را به میدان آورد.

ثمینی افزود: دستگاه های مختلف نیز باید امکانات و اختیارات قانونی خود را برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد مهم بکار بگیرند.
گردهمایی سازمان‎های مردم نهاد (سمن) غرب کشور ۹ تا ۱۲ آبان ماه امسال با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در خرم‎آباد برگزار می‎شود.

حدود ۴۰۰ سازمان مردم نهاد با رویکردهای مختلف در لرستان ثبت شده است

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.